Genel

Diyarbakır annelerinden Övünç: Kirli ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler

 Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 356. gününe girdi.

Abone Ol  
 

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 356. gününe girdi.

Van’dan 5 sene evvel dağa kaçırılan 15 yaşındaki oğlu Baran amacıyla kente gelen anne Solmaz Övünç, çocuğuna kavuşuncaya kadar eylemine devam edeceğini söyledi.

“HDP, benim oğlumu nasıl götürdüyse öyle getirsin.” diyen Övünç, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“HDP, benim oğlumu götürdü PKK’ya verdi, ikisi de yandaştır. Bu çocukları kim götürdü? Onların milisleri getirdi, partiye verdi. Parti de götürdü, PKK’ya verdi. Ben oğlumu istiyorum. Onların kapısındayız, ölümle burun burunayız. Ramazan geldi, bayram geldi, seyran geldi, bir yere gitmedik. 356 gündür buradayım, 356 sene da geçse buradan kalkmayacağım. Baran’ımı almadan bir yere gitmeyeceğim. Kirli ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler. Oğlum benim sesimi duyuyorsan gel adalete teslim ol.”

“HDP’nin PKK’nın kol kola olduğunu bilsinler”

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinden kız kardeşi Esra Özkan amacıyla gelip eyleme katılan Ali Özkan, 7 senedir kardeşinden haber alamadıklarını belirtti.

Birçok ailenin, bu haklı eylem yardımıyla çocuklarına kavuştuğunu gördükleri amacıyla eyleme katılmaya karar verdiğini açıklayan Özkan, şu şekilde konuştu:

“İnşallah yüzümüz gülerek çıkacağız, başka anne babaların da yüzü gülecek. Bizim tek isteğimiz, evladımızın bir an evvel ailesine, annesine, babasına gelmesi. Ben başka gençlere de seslenmek istiyorum. Artık bunların bu yalanlarına inanmasınlar. Bunların takkeleri düştü, kelleri göründü. Yaktıkları mum yatsıya kadardı, söndü. HDP’nin, PKK’nın kol kola olduğunu bilsinler. Biz beraber güzeliz, binlerce senedir hiçbir problemimiz olmadan beraber yaşıyoruz.”

Muhabir: Hasan Namlı

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri