GenelGündem

Diyarbakır annelerinden Altıntaş: Ben bu acıya dayanamıyorum

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 352. gününe girdi.

Abone Ol  
 
60 / 100

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 352. gününe girdi.

Anne Songül Altıntaş, 6 sene evvel vatani görevini gerçekleştirmek amacıyla giderken yolda PKK’lı teröristlerin kaçırdığı oğlu Müslüm’ü almadan oturma eylemine son vermeyeceğini belirtti.

Altıntaş, “Yeter bundan sonra sesimizi duysunlar, evlatlarımızı bıraksınlar. Eğer bir can istiyorlarsa gelip benim canımı alsınlar. Bu acıya dayanamıyorum. 6 senedir oğlumun peşindeyiz. Yaz, kış, koronavirüs demedik buradan kalkmadık. Sonuna kadar da kalkmayacağım.” diye konuştu.

Baba Celil Bektaş ise oğlu Yusuf’u almadan gitmeyeceğini aktardı.

Oğlunun HDP İl Başkanlığından dağa gönderildiğini ifade eden Bektaş, “Burada bir senemiz dolacak, onlara sesleniyorum ve bir tanesi de çıkıp ‘senin oğlun buradan gitmedi’ demiyor. Oğlumun montu burada çıktı.” dedi.

HDP ve PKK’nın Kürt sorunu diyerek insanları kandırdığını izah eden Bektaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu nasıl Kürtlük, milletle dalga geçiyorlar. Hangi Kürt sorunu. Yalan söyleyip bu halkı kandırıyorlar. Bu ailelerin feryadını birileri duysun. Yağmur, kar, bayram, hastalık demedik. Milletvekillerine sesleniyorum, bizim çocuklarımızı getirsinler. Oğlum gelmeden buradan ayrılmıyorum

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri