Sağlık

Dikkat! Koronavirüs Alarmı Veren 5 Şehir!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son 3 günlük ortalamalar ışığında ülkemizde en çok vaka görülen 5 şehri açıkladı

Abone Ol  
 
70 / 100

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Türkiye’de koronavirüs vakaları açısından alarm veren 5 şehir açıklandı.

Ülkemizde en son açıklanan veriler ışığında 931 kişiye korona virüs tanısı kondu, 17 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi, toplam vaka sayısı 220 bin 572 seviyesine can kaybı ise 5 bin 508 seviyesine ulaştı. Son 24 saat ışığında 992 kişinin ise koronavirüsü yendiği açıklanırken, ülkemizde yapılan toplam test sayısı 4 milyon 316 bin 781’e erişti. Halihazırdaki veriler ışığında yoğun bakımda 1243 hasta, solunum cihazına bağlı olarak da 385 hasta bulunuyor. Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü Mart ayından bu yana iyileşen toplam hasta sayısı ise 203 bin seviyesine ulaşmış görünüyor.

Günlük verilerin yanında son 3 günlük zaman dilimi içerisinde vaka sayıları olarak en yüksek 5 şehri de Twitter hesabı üzerinden açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu illerde yaşayan vatandaşlar için uyarılarda bulundu. İşte o şehirler…

Dikkat! Koronavirüs Alarmı Veren 5 Şehir! 2 – fahrettin koca2

Son Zamanlarda En Çok Vaka Görülen 5 İl

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 3 günlük ortalamalar ışığında ülkemizde en çok vaka görülen 5 şehri açıkladı. İlk iki sırada İstanbul ve Ankara yer alırken, diğer 3 şehir ise Gaziantep, Şanlıurfa ve Bursa olarak belirlendi.

Söz konusu verilerin İstanbul ve Ankara’daki nüfus yoğunluğu sebebiyle görece anlaşılabilir olduğu değerlendirmesi yapılırken, Gaziantep’te ise artan vaka sayılarına rağmen birçok kişinin sosyal mesafe ve maske kurallarına uymadığı belirtildi. Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin, şehirde artan vaka sayılarının temel sebebinin ailelerin birbirlerine yaptıklarını ev misafirlikleri olduğunu kaydetti. Vaka sayılarının çok olduğu bir diğer il olan Şanlıurfa’da ise 102 ev karantina altında bulunurken, 78 evdeki karantina uygulaması ise sona ermiş görünüyor. Vaka sayılarının son 3 günlük ortalamasına göre yoğun olduğu beşinci il ise Bursa olarak dikkat çekiyor ve uzmanlar buradaki vatandaşları sosyal mesafe ve maske kurallarına uymaya davet ediyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri