Sağlık

Dijital Sağlık Girişimine 200 Milyon Dolar Değerinde Yatırım

Sağlık girişimi Ro, General Catalyst tarafından düzenlenen yatırım turunda 200 milyon dolar seviyesinde yatırım aldı

Abone Ol  
 
58 / 100

Dünyanın herhangi bir noktasındaki bir hastanın tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılamak adına ilk tercih edeceği platform olma amacıyla yola çıkan sağlık girişimi Ro, General Catalyst tarafından liderliği üstlenilen yeni yatırım turu kapsamında 200 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

Yola çıktığı günden bu yana adından sıkça söz ettiren sağlık girişimi Ro, General Catalyst tarafından düzenlenen yatırım turunda 200 milyon dolar seviyesinde yatırım aldı. Yatırım turu kapsamında boy gösteren bazı diğer şirketler ise FirstMark Capital, Signal Fire, Torch, TQ Ventures, 3L, Initialized Capital, BoxGroup ve The Chernin Group olarak belirtildi. Aldığı yeni yatırımlarla beraber bugüne kadar elde etmiş olduğu toplam yatırım miktarını da 376 milyon dolar seviyesine yükselten girişim olan Ro, 1,5 milyar dolar değere ulaşmış oldu.

Aldığı yeni yatırımla beraber kendi ürünlerini geliştirmeyi hedeflediğini belirten sağlık girişimi Ro, eczane işletim sistemlerinden ortak bakım merkezlerine kadar dikey bir biçimde entegre olarak sağlık ekosistemi kapsamında yatırım gerçekleştirmeye devam edeceklerini kaydediyor.

Dijital Sağlık Girişimine 200 Milyon Dolar Değerinde Yatırım 2 – 1

Tüm Sağlık Hizmetleri Tek Sistemde

Son zamanlarda pek çok yatırım alan sağlık girişimi Ro, hastaların geçmiş bilgilerini toplayarak, risk faktörlerinin altını çizerek, kontrendikasyonların işaretlemesini yaparak ve hastalarla da sürekli bir biçimde kontrol sağlayarak sağlık hizmetlerini küresel ölçekte çok daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor. Doktorlar tarafından her hasta için çok daha fazla zaman yaratılmasını hedefleyen sağlık girişimi Ro, eczane servisi ile beraber eczacıların ve teknisyenlerin koordineli bir biçimde bakım sağlamak amacıyla doktorlarla ve görevli bakım ekipleri ile direkt olarak etkileşim kurmalarına da destek oluyor.

Teknolojik imkanların gelişmesi ile beraber ülkemizde de ortaya çıkmaya başlayan ve sağlık hizmeti süreçlerini bir hayli kolaylaştıran bu gibi yatırımlar ile doktorlar da daha çok hasta ile daha detaylı bir biçimde ilgilenmiş oluyor. Koronavirüs pandemisinin küresel ölçekte yarattığı etki ile beraber sağlık sistemi alanındaki girişimlerin daha da artış göstermesi bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri