Ekonomi

Devlet Kimlere Kira Yardımı Veriliyor? Kaç Ay Kira Yardımı Yapılıyor? E-Devlet Kira Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Abone Ol  
 

Devlet Kimlere Kira Yardımı Veriliyor? Kaç Ay Kira Yardımı Yapılıyor? E-Devlet Kira Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 1 – ev satarken nelere dikkat edilmelidir 16 9 1582611990 880x495 1

Korona virüs salgını bilhassa dar gelirli ailelerde ekonomik birtakım sorunlara yol açtı. Kısıtlı maaşlarla geçinmeye çalışanlardan, kentsel dönüşüme giren ve riskli alan ilan edilen bölgelerde yaşam sürdüren aileler kiralarını ödemekte zorlukla karşılaştılar. Bakanlık bu hususta bir ismim attı ve kira yardımı zamanını uzattı. E-Devlet üzerinden kira yardımı müracaatı yapan aileler 48 aya kadar kira yardımından faydalanma imkânına sahip olabiliyorlar.

Kira yardımı yasada belirleme edilen şartlarla, belirli süreler amacıyla alakalı ailelere veriliyor. Hak sahibi ailelere kira desteği yapılması konusu ile alakalı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kira yardım zamanını uzattı. Kentsel dönüşüme dair 6306 Sayılı Kanun’un yönetmeliğine göre 2020 yılında 36 aya kadar olan kira yardımı zamanı 48 aya kadar uzatıldı.

6306 sayılı Afet Risk Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanuna istinaden uygulanan kira yardımı başvuruları gereğince; riskli alan ve riskli olarak belirleme edilen yapılardaki hak sahipleri devletten kira yardımı talep edebilmektedirler.

Devlet Kimlere Kira Yardımı Veriliyor? Kaç Ay Kira Yardımı Yapılıyor? E-Devlet Kira Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 2 – ev satma 16 9 1528866957

Vatandaşlar E-Devlet Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması ekranı üzerinden başvurularını yapabiliyorlar.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeyle alakalı açıklamayı sosyal medya hesabı üzerinden yapmıştı. Bakan Murat Kurum, ”Riskli ve rezerv yapı alanlarında muhtelif sebeplerle dönüşüm projesi bitmediği amacıyla evini alamayan vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına kira yardımını 36 aydan 48 aya çıkarıyoruz” müjdesini paylaşmıştı.

Bu sebebin dışında ekonomik yönden sorun yaşam sürdüren ailelere kira desteği sağlanması amacıyla çoğu kurum ve kuruluş doğrulusunda kira yardımı yapılmaktadır.

– Kaymakamlıklar içeriğinde belirleme edilen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

– Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler

– Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

– Belediyeler

– Özel Vakıflar ve Dernekler

– Sivil Toplum Kuruluşları

Etiketler

Mert

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba evli iki çocuklu bir aile babasiyim serbest meslek calisaniyim truzim otelcilikte calisiyordum malum virus dolayisiyla aylardir bostayim aradabir gunubirlik yovmiye olursa haftada 3 4 gun gidiyorum ama zor durumdayim odemem gereken bir konut kredim var krediyi odesem evime yiyecek alamiyorum yiyecek alsam kredimi odeyemiyorum sizlerden yardim talep ediyorum durum boyle olunca alile ici huzursuzluk oluyor lütfen duyun sesimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri