Sağlık

Deri Hastalıklarına İyi Gelen Çamur

Muğla'da çıkan 27 derecedeki çamur pek çok deri hastalığına iyi geliyor

Abone Ol  
 
57 / 100

Muğla şehrine bağlı Dalaman ilçesindeki İncebel mevkiinde bulunan Therme Maris Gölü yakınındaki tesis içerisinde farklı kaynaklardan çıkan 27 derece sıcaklıktaki su ve çamur pek çok deri hastalığına iyi geliyor. Ülkemiz sınırları içerisindeki mineral bakımından en yoğun termal sudan oluşan çamur, Rusya’ya da ihraç ediliyor.

Muğla’nın Dalaman ilçesi yakınında yer alan şifalı çamura Türkiye’den ve yurt dışından büyük ilgi gösteriliyor. Ülkemiz sınırları içerisindeki en yoğun mineralli sudan meydana gelen çamur birçok deri hastalığına iyi gelmesi ile nam salmış görünüyor. Bu kapsamda Therme Maris Gölü yakınındaki tesisler deri hastalığı bulunan pek çok kişinin uğrak noktası haline gelmiş durumda. Ayrıca deri hastalığı bulunmayan ve yalnızca güzelleşme amacı taşıyan vatandaşlar da söz konusu tesise ve şifalı çamura büyük ilgi gösteriyor.

Deri Hastalıklarına İyi Gelen Çamur 2 – mugla camur 2

Rusya’ya İhracatı Yapılıyor

Ülkemiz Sağlık Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından onaylı bir biçimde faaliyet gösteren tesis içerisindeki şifalı çamur, yerli ziyaretçilerin ilgisinin yanında paketlenip Rusya’ya ihraç da ediliyor. Söz konusu çamurun namını duyan çeşitli İngiltere vatandaşları da tesise çamur ihracatı ile ilgili taleplerde bulunmaya başladı. Belirli bir kür kapsamında uygulanan ve içerisinde bulunan 57 farklı mineral sayesinde selülite, sarkıklara, cilt kırışıklığına, sedef hastalığına, sivilcelere, deri iltihabına ve ezgama gibi çeşitli deri hastalıklarına oldukça iyi geldiği bilinen çamurun namı Türkiye sınırlarını aşmış görünüyor. Söz konusu şifalı çamur ayrıca romatizma, kas ve eklem ağrılarını da hafifletici bir etki yapıyor.

Yukarıda belirtilen deri hastalıklarından muzdarip olan insanlar Muğla Dalaman mevkiindeki tesisi sıklıkla ziyaret ederken, güzelleşmek isteyen özellikle genç kadınlar da tesisin sıkı misafirleri arasında yer alıyor. Tesisi ziyaret eden bir vatandaş, sivilceleri için burayı tercih ettiğini ve alınan verimden son derece memnun kaldığını belirtiyor. Yüzündeki sivilcelerin yanında kozmetiğe harcadığı büyük miktardaki paralardan da kurtulduğunu belirten ziyaretçi, aynı dertlerden muzdarip olan herkesi şifalı çamuru denemeye davet ediyor.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri