Ekonomi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bir ‘ANKA’ daha teslim edildi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nden (TUSAŞ) oluşturulan yazılı bildirime göre, sürat kesmeden devam eden İHA teslimatları kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının deniz üzeri anlık amaç belirleme, teşhis, takip ve imha kabiliyetlerini artıran ANKA'nın yeni bir teslimatı daha gerçekleştirildi.

Abone Ol  
 
59 / 100

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nden (TUSAŞ) oluşturulan yazılı bildirime göre, sürat kesmeden devam eden İHA teslimatları kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının deniz üzeri anlık amaç belirleme, teşhis, takip ve imha kabiliyetlerini artıran ANKA’nın yeni bir teslimatı daha gerçekleştirildi.

Böylece Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki ANKA adedi 4’e ulaştı. “Operatif İHA Tedarik Projesi” kapsamında başarı ile kabul testleri oluşturulan son ANKA, yeni kabiliyetlerle teslim edildi.

Buna göre, deniz üstü ve kara amaçlerinin uzaktan belirlenmesi ve teşhisini, dinamik amaçlerin belirlenmesini ve takibini yapabilen menzili artırılmış SARPER + , SAR/ ISAR/ Deniz Arama Radarı “Sentetik Açıklıklı Radar” ilk defa ANKA hava aracı üstünde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hizmetine verildi.

İHA’ya birleşik Otomatik Tanımlama Sistemi “AIS: Automatic Identification System” yeteneği yardımıyla yüzlerce mil mesafedeki bütün deniz üstü unsurlarının kimlik bilgilerini belirleme yeteneği kazandırılan ANKA’lar, bütün radar, görüntü ve otomatik tanımlama sistemi istihbarat bilgilerini anlık olarak komuta merkezlerine iletilebiliyor.

Daha evvel teslim edilen 3 ANKA’nın “Otomatik Tanımlama Sistemi” ile modifikasyonları da bu teslimatla yapıldı.

Böylece Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilen 2’si SAR ve EO/IR kameralı toplam 4 ANKA, Doğu Akdeniz’den Kuzey Ege’ye bütün deniz sınırlarında da 7/24 keşif ve gözetleme görevlerinde kullanılacak.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri