DünyaGenel

Demokrat aday Joe Biden’dan ABD Başkanı Trump’a ‘iklim kundakçısı’ ithamı

ABD'de başkanlık seçimlerine 50 gün kala Demokrat aday Joe Biden ve Donald Trump hız verdikleri seçim kampanyalarında karşılıklı eleştirilerini yoğunlaştırdı.

Abone Ol  
 

ABD’de başkanlık seçimlerine 50 gün kala Demokrat aday Joe Biden ve Donald Trump hız verdikleri seçim kampanyalarında karşılıklı eleştirilerini yoğunlaştırdı.

Delaware’de ABD’nin batı yakasında haftalardır süren orman yangınlarına dair açıklamalarda tespit edilen Biden, yaşananların iklim farklılığı konusundaki eylemsizlik ve ”doğanın öfkesinin” bir neticesi bulunduğunu söyledi.

Biden, ”İklim kundakçısının Beyaz Saray’da kalmasına 4 yıl daha izin verirsek Amerika’nın daha çok yanmasına ya da daha çok sular altında kalmasına şaşırmayın.” dedi.

ABD’nin, iklim değişikliğinin içinde bulunduğu hasarı anlayan, bilime saygı duyan bir başkana gereksinim duyduğunu belirten Biden, ”Acil harekete geçmezsek iklim değişikliğinin daha yıkıcı neticeleri olacak.” diye konuştu.

Küresel ısınmayla mücadeleyi ekonomi alanındaki planlarının bir parçası olarak değerlendiren ve bu kapsamda yeni teknolojiler ve istihdam yaratmayı amaçlayan Biden, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında temiz enerji için 2 trilyon dolar ayıracağını açıklamıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri