Otomobil

Değeri 50 Milyon Lirayı Bulan Binlerce Araç Çürüyor

Devlet kurumları ve yetkililer tarafından trafik, haciz ve asayiş olayları gibi sebeplerle el konulmuş olan araçlar, yediemin depolarında terk edilmiş durumda

Abone Ol  
 
68 / 100

Mersin şehrindeki yediemin depolarında tutulan ve toplam değeri 50 milyon Liraya yaklaşan binlerce araç, sahipleri tarafından tekrar alınmayınca çürümeye terk edilmiş görünüyor.

Devlet kurumları ve yetkililer tarafından trafik, haciz ve asayiş olayları gibi sebeplerle el konulmuş olan araçlar, yediemin depolarına taşınıyor. Depolara gelen araçlar yasal işlemler sonrasında sahipleri tarafından tekrardan teslim alınmayı beklerken, pek çok aracın geri alınmadığı gözleniyor. Söz konusu araçlar sahipleri tarafından çürümeye terk ediliyor.

Mersin şehrinde bulunan 6 yediemin deposundan biri olan Ata Otopark ve Yediemin Deposu içerisinde bin adete yakın araç ve 5 binin üzerinde motosiklet adeta çürüyor. Sahipleri tarafından uzunca bir süredir teslim alınmayı bekleyen söz konusu otomobil ve motosikletler yavaş yavaş kullanılmayacak hale geliyor. Otların arasında kalmış olan söz konusu araçlar görenlerin de hayli dikkatini çekiyor.

Değeri 50 Milyon Lirayı Bulan Binlerce Araç Çürüyor 2 – oto depo

Hurdalık mı Servet mi?

Dışarıdan bakıldığı takdirde hurdalık gibi görülen fakat içerisinde adeta bir servet yatan depodaki araçların piyasa değeri ise yaklaşık olarak 50 milyon Lira tutuyor. Otoparkı ve depoyu 35 senedir işleten 53 yaşındaki Ahmet Kuş ve işletmede çalışan oğulları Mehmet ve Melih, devlet tarafından kendilerine teslim edilen araçlara gözü gibi baktıklarını ifade ediyor. Sahipleri geri almadığı için hurdaya dönen araçları da zarar görmemesi adına gece – gündüz demeden dönüşümlü bir şekilde beklediklerini kaydeden işletmeciler, araç sahiplerine ulaşmanın ise imkansız olduğunu söylüyor.

Otoparkları içerisinde bin civarında binek araç ve 5 bin civarında motosiklet bulunduğunu kaydeden Kuş, araçların her gün her saat gözetimleri altında olduğunu belirtiyor. 50 bin Liradan 500 bin Liraya kadar pek çok segmentte araç bulunduğunu kaydeden işletmeci aile, söz konusu araçların toplam piyasa değerinin ise 50 milyon Lirayı bulduğunu söylüyor. Depo içerisinde 20 yıllık araçların yer aldığını belirten Mehmet Kuş, söz konusu araçların hepsinin milli servet olduğunu ve çürüyüp gitmesinin büyük bir kayıp olduğunu kaydediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri