GenelGündemHaber

Daikin ihracatta 3 ayrı ödüle layık görüldü

Daikin’in dışalımtaki başarısı İSİB doğrultusundan verdiği "İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçılar Ödülü" ile de tescillendi.

Abone Ol  
 
66 / 100

İklimlendirme sektörünün önde gelen markalarından Daikin, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) doğrultusundan her sene düzenlenen ve sektörün başarılı dışalımçılarının açıklandığı “İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçıları” mükafatlerinde 3 mükafatın sahibi oldu.

Şirketten uygulanan bildirime göre, 2011 senesinde Airfel’i satın alarak Türkiye’de etkinlik göstermeye başlayan Daikin, Sakarya’daki üretim tesislerinden dünyanın pek çok ülkesine dışalım gerçekleştiriyor.

Daikin’in dışalımtaki başarısı İSİB doğrultusundan verdiği “İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçılar Ödülü” ile de tescillendi.

İSİB’in 2019 senesinın en çok dışalım yapan şirketlerini 20 kategoride mükafatlendirdiği sıralamada, Daikin 3 değişik kategoride 2 birincilik, 1 adet de ikincilik mükafatı kazanarak başarılı olmasını perçinledi.

“En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” kategorisinde birincilik mükafatını alan Daikin, “En Çok İhracat Yapan Firma” kategorisinde ikinciliği, “En Çok Klima Santrali, Rooftop, Fancoil, Paket Tip Klima İhracatı Yapan Firma” kategorisinde ise birinciliği elde etti.

İklimlendirme sektörünün başarılı dışalımçılarını tanımlamak ve mükafatlendirmek üzere İSİB doğrultusundan her sene düzenlenen “İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçılar Ödülü” pandemi nedeniyle bu sene çevrimiçi gerçekleştirildi.

 

– Ar-Ge ve lojistik üs hedefi

 

Sakarya’da 42 bin metrekaresi kapalı, toplam 100 bin metrekarelik alana kurulu fabrikasında klima, kombi, klima santrali ve fan coil üretimi yapan Daikin Türkiye, aynı vakitte Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan’ın içersinde varolduğu 10 etraf ülkenin de merkezi konumunda bulunuyor.

2019 senesinde 152 milyon dolar dışalım rakamına ulaşan Daikin Türkiye, 2020 senesi sonucunda bu rakamı 187 milyon dolara çıkarmayı hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Daikin Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Önder, Daikin Türkiye amacıyla dışalımın çok mühim hususlardan biri olduğunu belirterek, “Daikin Türkiye olarak, Sakarya üretim tesislerimizde ürettiğimiz ürünleri bütün Daikin küme ülkelerine ihraç ediyoruz. Şu anda ciromuzun yarısı dışalımtan geliyor, bu seviyesi artırmayı hedefliyoruz. Türkiye’yi bölgemizin üretim, Ar-Ge ve lojistik üssü olarak konumlama hedefimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Almış olduğumuz bu mükafat de hedefimize adım adım ilerlediğimizin bir göstergesidir.” ifadelerini kullandı..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri