Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rejim Tartışmalarından Rahatsız

Rejim tartışmaları Cumhurbaşkanımızı rahatsız ediyor

Abone Ol  
 
69 / 100

AK Parti kadrolarına yakınlığı ile bilinen gazeteci Abdulkadir Selvi, son günlerde sosyal medyada gündem haline gelen rejim tartışmaları ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rahatsızlık duyduğunu belirtti.

Yıllar sonra ibadete açılan Ayasofya Camii’nin açılış merasimi sırasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından okunan Cuma hutbesi içeriğinde yer alan sözler ile başlayan tartışmalar, bir kesimin yaptığı Hilafet çağrıları ile zirve yapmış görünüyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise söz konusu hilafet tartışmalarının suni bir gündem olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve bu gibi tartışmaların gereksiz yere zihin bulandırmak ve kutuplaşma yaratmaktan başka bir işe yaramayacağını belirtti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, hilafet tartışmalarının bizi asıl hedefimizden saptıracağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rejim Tartışmalarından Rahatsız 2 – rejim tartismalari 2

Selvi’nin İddiası

Özellikle son günlerde sosyal medyada sıklıkla dile getirilen rejim tartışmaları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ne düşündüğü en büyük merak konusu haline gelirken, AK Parti kadrolarına yakınlığı ile bilinen gazeteci Abdülkadir Selvi konu ile ilgili iddialarda bulundu. İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ile bizzat konuşma gerçekleştirdiğini belirten Selvi, Cumhurbaşkanı’nın söz konusu tartışmalardan rahatsız olduğunu yazdı.

Hürriyet’de yer alan ilgili yazısında İletişim Başkanı Altun ile konuştuğunu ve onun da kendisine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu suni rejim tartışmalarından rahatsız olduğunu aktardığını belirten Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın suni krizler üzerinden yeni vesayet odaklarının oluşumuna izin vermeyeceğini kaydetti.

Geçtiğimiz Cuma günü oldukça yoğun bir katılım ile açılışı gerçekleştirilen Ayasofya Camii’deki ilk Cuma namazı hutbesinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından sarf edilen sözler ile başlayan tartışma özellikle sosyal medya üzerinden örgütlenmiş olan bir kesimin hilafet çağrılarına kadar sürdü. Halen daha olana sıcaklığı ile devam eden tartışma özelinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise rahatsızlık hissettiği ve söz konusu suni rejim tartışması nedeniyle toplumda belli oranda bir kutuplaşma yaratılmak istendiğinin farkında olduğu belirtildi.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri