Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Müjde’yi Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çarşamba günü duyurduğu ‘müjde’yi Dolmabahçe’de bugün açıkladı!

Abone Ol  
 
66 / 100

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fatih sondaj gemisinin Türkiye’nin en büyük doğalgaz rezervini keşfettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüpsultan’da kıldığı Cuma namazı sonrasında Dolmabahçe’ye geçti ve açıklamayı orada yaptı.

İşte Erdoğan’ın Merakla Beklenen ‘Müjde’ Açıklaması

Dünyada son bir asırdır yaşanan her kargaşanın ardında enerjinin yattığını söyleyen Erdoğan, petrol ve doğalgaz sahalarının kontrolü için vahşi bir düzen oluşturulduğunu ifade etti.

Libya’ya Libya vatandaşlarından aldıkları çağrı ile halkı darbecilerden kurtarmak için gittiklerini ifade eden Erdoğan buna rağmen birilerinin tek hesabının petrol olduğunu belirtti. Önce insanlık, kardeşlik, hak, hukuk ve adalet dediklerini kaydeden Başkan Erdoğan, bunun karşılığında Allah’ın kendilerine büyük bir kapı açarak enerji liginde üst lige çıktıklarını söyledi.

Ülkedeki enerji faaliyetlerinin, keşif faaliyetlerinin kiralamalarla gerçekleştirilebildiğini söyleyen Erdoğan, dışa bağımlı olduklarını, kimsenin günahını almadığını, belki de arayıp bulamadıklarını söylerken çalışmalarını kiralama ile değil milli kuruluşlarla gerçekleştirdiklerini belirtti.

Berat Albayrak ve Fatih Dönmez’in ekipleriyle birlikte bu politikayı uyguladığını ifade eden Başkan Erdoğan, Ardı ardına 3 sondaj gemisini arama filosuna kattıklarını kaydetti. Bugün bu sevinci yaşatan Fatih ve Selim’in dünyanın bu alanda önde gelenlerinden olduğunu söyledi ve tamamen kendi ekipman ve personel imkanlarıyla çalışma yürüttüklerini de ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Müjde'yi Açıkladı! 2 – dogalgaz

Türkiye Tarihinin En Büyük Doğalgaz Keşfi

Fatih sondaj gemisinin 20 Temmuz’da başladığı Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfettiği müjdesini veren Erdoğan hedeflerinin 2023 yılında Karadeniz gazının milletin hizmetine sunulması olduğunu belirtti. Benzer bir müjdenin Akdeniz’den de geleceğine inandığını ifade eden Başkan Erdoğan, Kanuni’nin devreye girmesi ile birlikte Akdeniz’deki çalışmaların hız kazanacağını belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri