EğitimGenelHaber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İmam hatip nesli olarak bize düşmanlık edenlere cevabımızı başarılarımızla verdik

Erdoğan, özellikle imam hatip okullarına yönelik ilginin arttığı bir dönemde ÖNDER'in çabalarının çok büyük önem kazandığını vurguladı.

Abone Ol  
 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İmam hatip nesli olarak bize düşmanlık eden müptezellere cevabımızı daima başarılarımızla ahlakımızla edebimizle millete, devlete, ülkeye olan sadakatimizle verdik. Allah’ın izniyle ne bu camianın ne de bu milletin kafasını öne eğdirmedik, bundan sonra da katiyen eğdirmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ÖNDER İmam Hatipliler Derneğince Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen 17. İmam Hatipliler Kurultayı’na yazılı mesaj gönderdi.

Mesajında, kurultayın başarılı geçmesi ve hayırlara vesile olması niyazında tespit edilen Erdoğan, imam hatip okullarının esasını atanlar başta olmak üzere, on yıllardır bu okulların kuruluşunda, gelişmesinde, sayılarının yükselmesinde emeği olan vakıf insanlarına teşekkür ettiğini, okullarda vazife yapmış olup da ahirete irtihal eden öğretmenleri, yöneticileri, fedakarlıklarıyla destekleriyle bu müesseseleri yaşatan hayırseverleri rahmetle andığını ifade etti.

Milli ve manevi değerlere sahip nesillerin yetişmesi amacıyla 1958 yılından beri büyük bir özveriyle etkinlik gösteren ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin uygarlık davasının lokomotif kuruluşlarından biri olduğunu bildiren Erdoğan, özellikle imam hatip okullarına yönelik ilginin arttığı bir dönemde ÖNDER’in çabalarının çok büyük önem kazandığını vurguladı.

İmam hatip okullarını, “bir eğitim kurumu olmanın çok ötesinde, Türkiye’ye istikamet çizen, ufku aydınlatan, aziz milletin değerlerine canı pahasına sahip çıkan gençlerin yetiştiği kutlu çatılar” olarak tarifleyen Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“Milletimiz, kuruluşundan itibaren eline geçtiğimiz her fırsatta bu okullara destek olmuş, imam hatipleri resmen küllerinden tekrar inşa etmiştir. Darbeciler doğrulusunda kapısına kilit vurulmak dilenen imam hatipler, bu ülkeye cumhurbaşkanı, başbakan, bakan, milletvekili, belediye başkanı, bürokrat yetiştiren seçkin eğitim kurumları durumuna dönüşmüştür. Tüm aşağılamalara, tüm hakaretlere, baskılara, yasaklara karşın hamdolsun imam hatip okulları dimdik ayaktadır.

Türkiye’yi kendi karanlıklarına çekmeye çalışanlara inat, vatanımız içiin, ezanımız için, bağrından çıktığımız aziz milletimiz için çalıştık. Edebin edepsizlik içersinde kaybolmasına müsaade etmediğimiz gibi ahlakın ahlaksızlık içersinde boğulmasına rıza göstermedik. Vakarımızdan, onurumuzdan, bizi biz yapan kadim değerlerimizden ödün vermeden mücadelemizi bugünlere kadar getirdik. İmam hatip nesli olarak bize düşmanlık eden müptezellere cevabımızı daima başarılarımızla ahlakımızla edebimizle millete, devlete, ülkeye olan sadakatimizle verdik. Allah’ın izniyle ne bu camianın ne de bu milletin kafasını öne eğdirmedik, bundan sonra da katiyen eğdirmeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondaki davetlilere hitaben mesajında, “Sizlerden, son nefesinize kadar ‘imam hatipli’ payesini iftiharla taşımanızı, bu asil payeye katiyen halel getirmemenizi bekliyorum. Sizlerden zorluklar karşısında yılmamanızı, karamsarlığa düşmemenizi, amacıylaizdeki cevheri söndürmeye çalışanlara prim vermemenizi istiyorum. Rabb’im yar ve yardımcımız olsun. Rabb’im bizleri şehitlerimizin mübarek yolundan ayırmasın.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri