GenelPolitika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalyalı siyam ikizleri ile ikizlerin doktorunu kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalyalı siyam ikizleri Derman ve Yiğit Evrensel ile ikizleri İngiltere'de ameliyat ederek ayrılmalarını gerçekleştiren Dr. Noor Ul Owase Jeelani’yi kabul etti.

Abone Ol  
 
60 / 100

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalyalı siyam ikizleri Derman ve Yiğit Evrensel ile ikizleri İngiltere’de ameliyat ederek ayrılmalarını gerçekleştiren Dr. Noor Ul Owase Jeelani’yi kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Fatma ve Ömer Evrensel çifti de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan siyam ikizlerinin sağlık haline dair aile ve Dr. Jeelani’den bilgi aldı. İkizlere oyuncak armağan eden Erdoğan, Evrensel ailesi ve Jeelani ile anı fotoğrafı çektirdi.

Londra’daki 3 büyük ameliyatla başları ayrıldı

Alanya ilçesinde 22 Haziran 2018’de sezaryenle dünyaya gelen Fatma ve Ömer Evrensel ikilisinin kafadan yapışık siyam ikizleri, Antalya ve İstanbul’da detaylı hastanelerde tedavi görmüş, Emine Erdoğan, 2018 senesinde Antalya’da bir hastane ziyareti esnasında ikizleri görerek tedavileriyle alakalı süreci bugüne kadar yakından takip etmişti.

Siyam ikizlerinin ameliyatı, Londra’daki Great Ormond Street Hastanesinde, bu alanda tecrübeli olup daha önce 3 kez benzer ameliyat yapan pediyatrik beyin cerrahı Dr. Owase Jeelani önderliğindeki ekip doğrultusundan yapılmıştı.

Aralarında 2 Türk hekimin da varolduğu 42 kişilik ekip doğrultusundan yapılan 3 büyük operasyon neticesi yapışık başları 28 Ocak’ta ayrılan Derman ve Yiğit, 10 Haziran’da Türkiye’ye dönmüştü.

Siyam ikizlerinin tedavisi, Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde devam ediyor.

Muhabir: Mümin Altaş

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri