Otomobil

Çok Yakında Yollarda: Mercedes AMG GT Black Series

Mercedes AMG GT Black serisi çok yakında piyasaya sürülecek

Abone Ol  
 
57 / 100

Küresel ölçekte lider otomotiv markalarından Mercedes, AMG GT Black Series’in 730 beygir gücünü çok yakında yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

Söz konusu yeni model kapsamında bugüne dek seri üretimde sunulan AMG V8 motoru kullanılıyor. Black Series tanımı ise 2006 senesinden bu yana Mercedes – AMG’de bulunan özel otomobilleri temsil ediyor. GT Black Series içerisinde bulunan yeni motor ise kutu karter yağlaması olan AMG 4,0 litrelik V8 Biturbo motor temeline dayanıyor. Fakat üzerinden gerçekleştirilen çok sayıda değişiklik sebebiyle söz konusu motor M178 LS2 kodu ile şirket içerisinde anılıyor. Bahsi geçen motor 6.700 – 6.900 d/d aralığında bulunuyor ve 730 BG (537 kW) güce sahip. Ayrıca 2.000 – 6.000 d/d aralığında da 800 Nm tork üretimi gerçekleştiriyor.

Çok Yakında Yollarda: Mercedes AMG GT Black Series 2 – mercedes benz amg gt 2

3,2 Saniyede 0’dan 100’e

Mercedes – AMG GT Black Series model otomobil 0’dan 100 km hıza yalnızca 3,2 saniye gibi kısa bir sürede ulaşıyor. 9 saniyenin altında bir zaman diliminde de 200 km hıza ulaşan Mercedes – AMG GT Black Series modelin maksimum hızı ise 325 km olarak göze çarpıyor. Araçta bulunan motorun gücünü yedi kademeye sahip olan çift kavramalı AMG SPEEDSHIFT DCT 7G şanzıman arka aksa iletiyor. Söz konusu şanzıman ise iki farklı aşamada sokak ve yarış olarak manuel bir biçimde ayarlanabiliyor. Fakat yarış modu yalnızca pist kullanımları için geçerli görülüyor. Bu sayede pek çok farklı kullanım koşuluna uyarlanabilen Mercedes – AMG GT Black Series modelinin yarış modu içerisinde, aracın ön bölümünden ileriye doğru uzayan ters kanat biçiminde bir difüzör ortaya çıkıyor. Bu bağlamda sürücü AMG DRIVE UNIT ya da AMG DYNAMIC SELECT tercihleri üzerinden konfor, sport ya da spor plus olarak o anki sürüş ihtiyaçları paralelinde üç farklı seçim yapabiliyor. Aracın otomobil tutkunları tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri