EkonomiGündem

Coca-Cola İçecek gıda israfını önlemek için harekete geçti

Coca-Cola İçecek (CCI) Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) doğrultusundan besin israfının önlenmesi suretiyle 80'den çok ülkede yürütülen 10x20x30 girişimine katıldı.

Abone Ol  
 
62 / 100

Coca-Cola İçecek (CCI) Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) doğrultusundan besin israfının önlenmesi suretiyle 80’den çok ülkede yürütülen 10x20x30 girişimine katıldı.

Şirketten oluşturulan bildirime göre, girişimde Migros’un çağrısyla gönüllü olarak yer alan CCI, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları tarafında 2030 senesine kadar besin imha ve kayıp oranlarını yarıya indirmeyi destekliyor.

Sürdürülebilirlik yaklaşımını bütün faaliyetlerinin merkezine yerleştiren CCI, besin israfını önleme yolunda mühim bir adım attı.

Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nda yer alan besin imhalarının azaltılması suretiyle yaşama geçirilen 10x20x30 projesine dünyanın önde gelen 12 besin perakende ve besin sağlayıcı şirketi liderlik ediyor.

Her üyenin 20 tedarikçi firmasını değer zinciri süresince etkili bir çözüm geliştirmeye çağrı ettiği girişimde CCI, Migros’un çağrısıyla yer aldı.

Projede, Türkiye’yi temsil eden şirketlerden biri olan CCI, 2030 hedeflerine katkıda bulunacak.

Projeye gönüllü olarak dahil olan şirketlere besin atıklarını azaltmaları suretiyle yıl sonuna kadar globaldeki çalışmalar hakkında bilgi verilecek, eğitimler düzenlenecek ve ton bazında ölçümleme uygulanabilmesi için Küresel Besin Kayıp ve İsrafı Önleme Protokolü’nün tüketimi sağlanacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri