Genel

Cihan Terzi BM Bütçe ve İdare Danışma Komitesi üyeliğine yeniden seçildi

Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurulu kapsamında dün New York’ta yapılan seçimlerde, Türkiye'nin aday gösterdiği Cihan Terzi'nin, 2021-2023 dönemi için BM Bütçe ve İdare konularına dair Danışma Komitesi üyeliğine tekrar seçildiğini bildirdi.

Abone Ol  
 
66 / 100

Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurulu kapsamında dün New York’ta yapılan seçimlerde, Türkiye’nin aday gösterdiği Cihan Terzi’nin, 2021-2023 dönemi için BM Bütçe ve İdare konularına dair Danışma Komitesi üyeliğine tekrar seçildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Terzi’nin Danışma Komitesi’ne tekrar seçilmesiyle ilgili, “Bütçe ve yönetim konularında birikim ve tecrübe sahibi Terzi’nin bu göreve tekrar seçilmesi, Türkiye’nin uluslararası örgütlerdeki etkin konumunun tezahürüdür.” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, “Görevi süresince Terzi’nin komiteye mühim katkılar sağlamaya devam edeceğine inanıyor, kendine başarılar diliyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri