GenelGündem

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi

Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi, Cumhurbaşkanlığı Etkileşim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğrafının izinsiz çekilmesine dair yürütülen tahkîkat kapsamında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında hazırlanan iddianameyi değerlendirdi.

Abone Ol  
 
66 / 100

İddianamenin kabulüne karar veren mahkeme, hazırladığı tensip zaptında duruşmanın 21 Mayıs’ta yapılmasına karar verdi.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın, 21 Nisan’da aynı partiye mensup 2 kişiyle Üsküdar Kuzguncuk Mahallesi’ne giderek, Cumhurbaşkanlığı Etkileşim Başkanı Fahrettin Altun ile ailesi doğrultusundan kullanılan bahçeli evi görüş alanına alıp kendine ait cep telefonu ile fotoğraf çektiği belirtildi.

Suat Özçağdaş’ın bu şekilde kayda aldığı görüntüyü partisinin il başkanı olan Canan Kaftancıoğlu’na göndermek amacıyla ifşa ettiği kaydedilen iddianamede, Canan Kaftancıoğlu’nun bu eylemden sonra kişisel Twitter hesabından yazdığı yazılar üstüne Fahrettin Altun’un avukatının da Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına başvuru ederek şikayetçi bulunduğu aktarıldı.

İddianamede, Kaftancıoğlu’nun söz hususu yazıları sosyal medya hesabından paylaşmak amacıyla “suç işlemeye tahrik” ile “suçu ve suçluyu övme” suçlarını işlediği ifade edilerek, 9 aydan, 10 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri