Din

Madde Bağımlısı Camiye Girmek İçin İzin Alamadığı Güvenlik Görevlisine Saldırdı

Abone Ol  
 

Madde bağımlısı olduğu düşünülen Antalyalı kimliği belirsiz bir erkek, camiye girmek için izin alamadığı güvenlik görevlisi Hikmet Övünç’e (47) çakıyla saldırdı.

Söz konusu olay, saat 08.30 sularında Muratpaşa Camii avlusu çevresinde meydana geldi. Camide güvenlik görevlisi olarak çalışan Hikmet Övünç, camiye girmek için uğraşan şüpheli bir kişiyi ikaz etti. Maske takmadığı açık bir şekilde görülebilen bu kişi, camiye girmesi için izin alamadığı Hikmet Övünç’e önce yumruk attı. Saldırgan sonrasında yanında taşıdığı çakısı ile güvenlik görevlisi Hikmet Övünç’ü sol kolundan bıçakladı. Cami çevresinde bulunan vatandaşlar derhal müdahale ederek azılı saldırganı etkisiz hale getirdi. Bu esnada yere yatırılan saldırgan, kısa bir süre sonra vatandaşların elinden kurtulup kaçmayı başardı.

Yapılan ihbar üzerine olay yerine intikal eden polis ekipleri konu ile ilgili inceleme başlattı. Sağlık ekipleri tarafından da olay yerinde ilk müdahalesi gerçekleştirilen güvenlik görevlisi Hikmet Övünç, derhal hastaneye kaldırıldı. Caminin ve etrafındaki iş yerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye başlayan polis ekipleri, şüphelinin kimliğini tespit etti ve yakalanması için il genelinde çalışma başlattı.

Vatandaşlar Koşmasa Kalbinden Bıçaklayabilirdi

Olay anında müdahalede bulunan vatandaşlardan Mehmet Güneş, “Olayın çok daha ciddi boyutlara ulaşmaması için etraftaki vatandaşlar olarak duruma derhal müdahale ettik. Bıçaklı saldırganı etkisiz hale getirmeye çalıştık. Bugün Cuma olması sebebiyle abdest almak için camiye gelmiştim. Güvenlik görevlisi arkadaş, madde bağımlısı olan kişiye ‘İçeri girme, geçiş yasak’ gibi cümleler kurdu. Yasak olduğu söylenmesine rağmen saldırgan bunu dinlemedi ve çakısını çıkardı. Biz de bunu görünce hemen koşarak müdahale etmek istedik. Şahsı yere yatırmayı başardık ama elimizden kaçtı. Müdahale edilmeseydi çakıyı direkt öldürmek için güvenlik görevlisi arkadaşımızın kalbine saplayacaktı” şeklinde konuştu.

Camide böyle bir olay yaşanması ile şok olduklarını belirten çevredeki kişiler azılı saldırganın yakalanması için polise detaylı olarak ifade verdiler, polis ekipleri de tanık ifadeleri doğrultusunda saldırganı yakalama çalışmalarını hızlandırdı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri