Genel

Çalışanlar iş yerine dönmekten mutlu

Ticket Restaurant Edenred'in gerçekleştirdiği "Koronavirüsün Değiştirdiği Çalışma Koşulları Yeni Normal Araştırması", yeni normal dönemle beraber çalışanların büroya geri dönmekten mutlu olduğuna işaret etti.

Abone Ol  
 
68 / 100

Ticket Restaurant Edenred’in gerçekleştirdiği “Koronavirüsün Değiştirdiği Çalışma Koşulları Yeni Normal Araştırması”, yeni normal dönemle beraber çalışanların büroya geri dönmekten mutlu olduğuna işaret etti.

Ticket Restaurant Edenred açıklamasına göre, Türkiye’de çalışma hayatı yeni normalle beraber kademeli olarak büro ve iş yerlerine taşınmaya başladı. Şirket doğrulusunda oluşturulan Türkiye çapında 1.213 çalışanın katıldığı “Koronavirüsün Değiştirdiği Çalışma Koşulları Yeni Normal Araştırması” anketinin sonuçlarına göre, yeni normalleşme süreciyle beraber çalışanların yüzde 38’i iş yerlerine geri döndü, yüzde 16,4 ise evden çalışmaya devam ediyor.

Yüzde 36,4 değişen bir şey olmadığını, işe gidip yaklaştığını beyan ederken, yüzde 9,2 ise büroya kısmi olarak gidiyor.

– İş arkadaşlarıyla sosyalleşme mutlu ediyor

Ankette “İş yerinize dönmekten mutlu musunuz?” sorusuna çalışanların yüzde 49,5’i “çok mutlu”, yüzde 22,8’i ise “mutlu” yanıtını verdi.

Çalışanların mutlu olma nedenleri arasında işe daha çok odaklanabilme, çay-kahve molalarında iş arkadaşlarıyla sosyalleşebilme ve iş yerinin daha konforlu olması öne çıkıyor.

– Yemek kartları tekrar restoranlarda kullanılmaya başlandı

Ayrıca pandemi devresininde restoranların kapalı olması nedeniyle daha çok market alışverişinde sarfedilen yemek kartları çalışanların bürolere dönmesiyle tekrar cafe ve restoranlarda öğle yemeği amacıyla tercih edilmeye başlandı.

– “Yemek kartı kullanım oranları pandemi evveli civarlara ulaştı”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Edenred Türkiye Genel Müdürü Selçuk Boztepe, Ticket Restaurant Yemek Kartı’nın temmuz ayında restoran ve cafelerde kullanım oranlarının pandemi evveli seviyelerine ulaştığını belirterek, şunları kaydetti:

“Yeni normalle beraber eski hayatımıza dönmeye başladık gibi görünse de gerçekten hep beraber yeni bir devresinin kapılarını aralıyoruz. Yeni hayat kuralları ile beraber cafe ve restoranlar da açılarak canlanan iş dünyasına hizmet vermeye başladı. Kullanıcılarımız ise sosyal uzaklık kurallarını gözeterek restoran ve cafelerdeki kullanımlarını artırarak hizmet sektörünün hayatlanmasına yardımcı oldu. Biz de günün gereksinimlerine göre geliştirdiğimiz çözümlerimizle hem Ticket Restaurant Yemek Kartı kullanıcılarının hem de üye iş yerlerimizin hayatını kolaylaştırmaktan ve bu vesileyle bu hareketliliğe verdiğimiz katkılardan dolayı son derece mutluyuz.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri