Genel

Bursa’da 65 yaş üstü vatandaşlara kısıtlama getirildi

 Bursa Valiliğinden oluşturulan bildirimde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu doğrulusunda Kovid-19 ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındığı duyuruldu.

Abone Ol  
 
66 / 100

Bursa Valiliğinden oluşturulan bildirimde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu doğrulusunda Kovid-19 ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındığı duyuruldu.

Açıklamada 65 yaş üstü yurttaşların sokağa çıkma hususuyla alakalı belli kısıtlamalar getirildiği belirtilerek, bunlar kaydedildi:

“65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın, 08.00-10.00 ve 16.30-19.30 saat aralığında sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına, gelin ve damadın 1. ve 2. derece yakınları hariç düğün, nişan, nikah, sünnet, mevlüd gibi etkinliklere katılmasının yasaklanmasına karar verilmiştir.”

Kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın haline göre kanunun alakalı maddeleri gereğince prosedür yapılacağının bildirildiği bildirimde hususu suç teşkil eden davranışlara dair ise Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında lüzumlu adli prosedürlerin yürütüleceğine ilgi çekildi.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri