Dünya

Buldukları Altınla Bir Günde Zengin Oldular!

Avustralya’da iki altın avcısı bir günde 1.8 milyon TL değerinde olan iki altın külçesi bularak zengin oldu

Abone Ol  
 

Ethan West ve Brent Shannon adındaki iki Avustralyalı, toplam ağırlığı 3.5 kilogram olan doğal altın külçelerini bularak zenginliğe yelken açtı. Victoria eyaletinin altın madenciliği yapılan Tarnagulla kenti yakınlarında altın arayan iki adam hedefine ulaştı ve iki büyük külçe buldu. Külçelerin ikisinin toplam ağırlığı ise 3.5 kilogram gibi yüklü bir rakamdı.

Altın avcılarından Ethan West, Bir günde iki altın parçası bulmanın inanılma bir şey olduğunu ifade etti. Avustralya’nın henüz insan eli değmemiş bölgelerinde altın arayanlarla ilgili program yapan bir televizyon kanalına konuk olan Shannon ise altınların biraz bakir bir alanda olduğunu önceden pek el değmeyen ve madencilik yapılan bir alan olduğunu ifade etti.

Discovery Channel’da ekranlara gelen bir programda, koleksiyonerlerin altın külçelerini için değerinin üzerinde ödeme yapabileceği tahmininde bulunuldu.

Buldukları Altınla Bir Günde Zengin Oldular! 2 – altin avustralya

3.5 KİLO ALTIN

2019 yılında ise yine başka bir Avustralyalı, yalnızca metal dedektörü kullanarak altın arama çalışmaları yapmış ve 1.4 kilo ağırlığında, türk lirası ile bugünkü değeri 500 bin lira olan bir altın külçesi bulmuştu.

1880’li yılların başında altın madenciliğinin yükseldiği Avustralya’da hala önemli bir sektör olduğu belirtiliyor.

AVUSTRALYA’DA ALTIN MADENCİLİĞİ ÖNEMLİ BİR SEKTÖR

Avustralya’daki en büyük altın madeni Büyük Victoria Çölü’ndeki 621 milyon dolarlık Gruyere madeni olmuştu. Tarihi bir geçmişi olan altın kasabası, Kalgoorlie-Boulder’ın 650 kilometre kuzey doğusunda yer alıyor. Bu maden 2019 yılında faaliyete geçmişti. Avustralya’da altın madenciliği oldukça önemli bir sektör olarak varlığını sürdürüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri