Ekonomi

Bu Kadarı da Pes Dedirtti! Bodrum’a Giden Korsan Taksiciler Ulaşım Sektörünü Fırsatçılıkla Suçladı

Abone Ol  
 

Yazın gelmesiyle Bodrum gibi tatil yerlerine akın eden korsan taksiciler, Covid-19 salgınını fırsata çevirdiler. Şehirler arası taşıma yapan korsan taksiciler, uçakları ve otobüsleri fırsatçılıkla suçlaması ile turizmciler bu konuyla alakalı acil bir müdahale bekliyorlar.

Turizmciler Şikayetçi!

  • Sıcak havalar başlayınca sezonun açılmasıyla beraber yerli turistlerin, tatil merkezlerine gitmesini fırsat gören korsan taksiciler de turistler ile beraber yollara düştüler. İnternet üzerinden ilanlar vermekte olan hatta bir de turistler için kampanyalar düzenleyen korsan taksiciler, Türkiye’nin birçok hatta neredeyse her yerinden tatil merkezilerine taşıma yapıyorlar. En fazla müşteriyi de Bodrum’a taşıyorlar ve Bodrum beldesinin içerisinde de ilçeler arası ve havalimanına da taşımacılık yapıyorlar. Bunları yapmak için broşür dağıtan ve insanlara kampanya mesajı sunan korsan taksicilerden Bodrum’daki turizmciler şikayetçiler.

Gazeteci Betül Usta’nın yaptığı habere göre, İstanbul Bodrum arasındaki fiyat sorulan korsan taksi, feribot ve otobanın ücreti de dahil fiyatın 1650 lira olduğunu açıkladı. Fakat eğer Osmangazi köprüsü ve otoban talep edilirse, bunların ücretini yolcunun ödemesi gerekiyor diye belirtti. Uçaklarda ve otobüslerde sosyal mesafe kuralı sebebi ile fiyatlarda artış olduğunu ileri süren taksici “O insanlar pandemiyi fırsatçılığa çevirdi.  Fiyatlarımız geçen seneyle aynı” dedi ve illegal süreçlerini örterek taşımacılık sektörünü fırsatçılık yapıyorlar diye suçladı.

“Sizin Ceza Almanızı İstemeyiz, Bizim İçin Sorun Değil”

Olası bir yakalanma durumu gerçekleşirse ceza yer miyiz sorusu yöneltilince başka bir korsan taksici, “Otobanda kimse çevirmez, çevirse bile korsan mıyız diye bakmaz. HES kodu ve GBT sorgular. Bodrum içinde çevrilirsek eğer kuzen olduğumuzu ve beraber tatile geldiğimizi söylersiniz. Aksi taktirde size de yüksek miktarda ceza keserler. Bizim için sorun değil, aracı bağlarlar biz başka araç ile devam ederiz fakat sizin ceza almanızı istemeyiz” dedi.

Aldıkları Cezanın Parasını Bir Haftada Çıkartıyorlar!

Bodrum Şoförler Odası Başkanı, korsanların denetimlerden hiç çekinmediklerini belirtti. Araçları bağlansa diğeriyle devam ediyorlar, aldıkları cezanın parasını zaten bir haftada çıkarıyorlar diyerek ekledi. Bodrum içerisinde el ilanları dağıttıklarını ve mesajlar attıklarını söyleyen Hasan Kablı, İçişleri Bakanlığı’ndan müdahale beklediklerini belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri