EkonomiGenel

Boyner Express, kadın çalışanlarıyla lojistik sektörüne farklılık getirecek

Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu, "Boyner Express'te bayan sürücüler, bayan kuryeler ve depo çalışanlarıyla erkek işi olarak görülen lojistik ve teslimat işine yeni bir hizmet yaklaşımı ve yeni bir nefes getirmeyi hedefliyoruz." dedi.

Abone Ol  
 
60 / 100

Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu, “Boyner Express’te bayan sürücüler, bayan kuryeler ve depo çalışanlarıyla erkek işi olarak görülen lojistik ve teslimat işine yeni bir hizmet yaklaşımı ve yeni bir nefes getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

İzmir’de bir kafede medya mensuplarıyla buluşan Koçoğlu, perakende sektörünün pandemi döneminde mühim bir sınavdan geçtiğini belirtti.

Boyner’in, 19 Mart’ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yavaşlatılmasına destek olmak suretiyle mağazalarını kapatan ilk markalardan biri olduğunu hatırlatan Koçoğlu, normalleşme sürecinin başladığı haziran ayında da üst seviye hijyen önlemleri ile mağazalarını tekrar hizmete açtıklarını dile getirdi.

– Mağazalardaki Kovid-19 önlemleri

Boyner’in güvenilir alış veriş konusu ile ilgili aldığı önlemler hakkında bilgi veren Koçoğlu, şunları kaydetti:

“Mağaza girişlerindeki sensörler vasıtası ile içerideki müşteri yoğunluğunu denetim ediyor, fiziksel uzaklığı gözetecek şekilde belirli sayıda müşterimizi mağazalarımızda ağırlıyoruz. Kabinlerimizde özel bir dezenfeksiyon sistemi yer alıyor. Müşterilerimiz kabine girmeden, tek bir düğmeye basarak kabini dezenfekte edebiliyor. Kabinlerde müşterilerimizin denediği ürünleri 70 derece buhar ile sterilize ediyor, sterilizasyon işlemi ardından özel bir kabinde 24 saat beklettikten sonra standa alıyoruz. Ayakkabı deneme bölümünde ise müşterilere tek kullanımlık çoraplar veriyoruz. Alınmayan ayakkabılara buhar ile sterilizasyon işlemi uyguluyoruz. Kasada müşterilerimizi temassız ödemeye yönlendirirken, faturaları SMS ile gönderiyoruz. Sağlık ve ateş halini derli toplu olarak denetim ettiğimiz bütün personelimiz çalışma saatleri süresince maskeli olarak hizmet veriyor. Bütün personel sık sık ellerine dezenfektan uyguluyor, ilaveten kullandıkları maskeler yenileri ile değiştiriliyor.”

– Yüzde 60 bayan çalışan

Firmanın lojistik ve hızlı teslimat işine yatırım yaparak Boyner Express ile kapıya teslimat ağını kurduğunu hatırlatan Koçoğlu, pandemi döneminde müşterilerin yoğun olarak tercih ettiği ve payı iyice yükselen kapıya teslimat hizmetine yeni bir nefes getirmek üzere yola çıktıklarını vurguladı.

Boyner Express ile müşterilerine hızlı, pratik, yaşam basitleştiren bir çevrimiçi alış veriş tecrübesi yaşatacaklarını açıklayan Koçoğlu, “boyner.com.tr ve Morhipo’dan yapılan internet siparişlerindeki standart teslimat alternatiflerine ek olarak aynı gün ya da ertesi gün dilenen saatte teslimat, akşam saatlerinde, piyasa günü kapıya teslimat gibi yenilikçi alternatifler olacak. Hem de ‘basit iade, kapıda ödeme ve canlı takip’ gibi özelliklere hızlı, basit ve rahat alış verişi müşterilerle buluşturacağız. Boyner Express’in ilgi çeken en mühim unsurlardan biri de bayan teslimat görevlileri olacak. Boyner’in yeni hizmeti depo, nakliye ve teslimat aşamalarında en az yüzde 60 bayan çalışan prensibi ile çalışacak. Boyner Express’te bayan sürücüler, bayan kuryeler ve depo çalışanlarıyla erkek işi olarak görülen lojistik ve teslimat işine yeni bir hizmet yaklaşımı ve yeni bir nefes getirmeyi hedefliyoruz. Boyner Express’i ilk etapta İstanbul’da döneme aldık, kısa vakit içinde İzmir, Ankara, Kocaeli ve Bursa ile başlayarak bütün Türkiye’ye yaygınlaştıracağız.” diye konuştu.

Moda dünyasının doğa, etraf ve sürdürülebilirlik merkezli tekrar şekillendiğini ifade eden Nurçin Koçoğlu, pandeminin bu trendi hızlandırdığına işaret etti.

Boyner’in, tabiata ve etrafa duyarlı bir marka olduğunu altını çizen Koçoğlu, Lee Cooper ile çevreci kapsül koleksiyonu hazırladıklarını kaydetti.

Boyner Satış Genel Müdür Yardımcısı Hasan Şimşek ise sezonda 20 milyon, senede 40 milyon ürün sattıklarını ifade etti.

2021’de yatırımlara devam edeceklerini belirten Şimşek, “Yeni kuşak mağazacılık konseptimizle 5 yeni mağaza açmaya devam edeceğiz.” dedi.

Hasan Şimşek, İstanbul’dan sonra 9 mağaza ile en çok hizmeti İzmir’de senede 2 milyonun üstünde kişiyi ağırladıklarını sözlerine ekledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri