EkonomiGenelGündemHaber

Borsa güne yatay başladı

Analistler, ABD'deki başkanlık seçimi sonuçlarına dair belirsizliğin devam ettiğini belirterek, seçim sonuçlarına dair haber akışının piyasaların odağındaki konumunu koruduğunu kaydetti

Abone Ol  
 
68 / 100

Açılışta BIST 100 endeksi, 0,47 puan ve yüzde 0,04 değer kazanarak 1.180,49 puana yükseldi.

Bankacılık endeksi yüzde 0,21 gerilerken, holding endeksi yüzde 0,39 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 0,62 ile spor, en çok gerileyen ise yüzde 3,04 ile menkul değer yatırım ortaklığı oldu.

ABD ve Avrupa borsalarındaki yükselişlere paralel dün alıcılı bir seyir izlenen Borsa İstanbul’da, BIST 100 endeksi, yüzde 1,06 değer kazanarak günü analistlerin direnç olarak nitelendirdikleri 1.180 puanın anında üstünde 1.180,02 orantısında tamamladı.

Analistler, ABD’deki başkanlık seçimi sonuçlarına dair belirsizliğin devam ettiğini belirterek, seçim sonuçlarına dair haber akışının piyasaların odağındaki konumunu koruduğunu kaydetti.

Bugün vatan içersinde hazine nakit dengesi, vatan dışında ise ABD’de açıklanacak istihdam raporundaki tarım dışı istihdam, işsizlik ve ortalama saatlik kazançlar bilgilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, yeni tip koronavirüs salgınına yönelik haberlerin de yatırımcı kararları üstünde etkili olma ihtimalini söyledi.

Analistler, teknik yönden BIST 100 dizininin 1.180 puanın üstünde kalıcılık sağlaması halinde 1.200 direncinin gündeme geleceğini, mümkün düşüşlerde ise 1.155 ve 1.140 seviyelerinin destek konumunda olduğunu bildirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri