Politika

Bombalı eylem hazırlığındaki PKK`ya büyük darbe

İçişleri Bakanlığından oluşturulan bildirime göre, PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör teşkilatının eylem ve etkinliklerinin belirleme ve deşifre edilmesine yönelik çalışmalar kapsamında, Adana'nın Sarıçam ilçesi Çatalan Yolu Karaömerli Mahallesi sınırları ortamında şüpheli bir erkek şahsın patlayıcı malzemeyle eylem yapma hazırlığı ortamında bulunduğu bilgi kapasitesi üstüne operasyon başlatıldı.

Abone Ol  
 
60 / 100

Operasyonda iki bireyin içerisinde bulunduğu şüpheli bir vasıta durdurulurken, aracın arka doğrultusunda kara bir çanta bulunması üstüne olay yerine eksper ekip çağrıldı. Arama neticesinde çantada, 20 kg patlayıcı madde (TNT) bulundu.

Araç şoförünün sorgulamasında, teröristi otostop yapar iken araca aldığını beyan etmesi üstüne ekipler, teröristin araca bindiği yerde çalışma başlattı. Bomba arama köpekleriyle oluşturulan çalışmada yol kenarında toprağa gömülü vaziyette aşağı yukarı 17 kg patlayıcı madde (TNT) daha bulundu. Sonuç olarak yakalanan terörist ile toplam 37 kg patlayıcı (TNT) ele geçirildi.

Bombalı eylem hazırlığındaki B.K. isimli teröristin, PKK-YPG’nin büyükşehirler`de bombalı eylem yapan özel kuvvetler biriminde etkinlik gösterdiği belirlendi.

Ayrıca, teşkilat mensubunun tuttuğu evde oluşturulan aramada çok miktarda döviz, altın ve düzmece kimlik ele geçirildi

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri