Ekonomi

Birleşik Arap Emirlikleri ile Sanal Ticaret

Birleşik Arap Emirlikler ile sanal ticaret organizasyonu gerçekleştirilecek.

Abone Ol  
 

Korona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Ticaret Bakanlığı öncülüğünde sanal olarak ticari heyet organizasyonları düzenleniyor. Söz konusu sanal ticaret organizasyonları kapsamında 7 – 9 Temmuz günleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sektörel bir ticari görüşme gerçekleşecek.

İhracat kapsamında yeni pazarlara ulaşılması, yerli ürünlerin yurt dışındaki iş çevrelerine tanıtımının yapılması, ihracat şemsiyesinin genişletilmesi ve yabancı şirketlerin Türkiye’de yerleşik halde bulunan şirketler ile ikili iş görüşmeleri yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmesi kararlaştırılan fakat korona virüs pandemisi kapsamında alınan önlemler sebebiyle fiziki şartlar içerisinde gerçekleştirilemeyen ticaret heyeti organizasyonları, Ticaret Bakanlığımızın yoğun destekleri sayesinde sanal mecralarda hayata geçiyor.

Ticaret Bakanlığı yetkilileri tarafından verilen bilgiler ışığında, 7 – 9 Temmuz günleri arasında Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin organizasyonu ve bizzat Ticaret Bakanlığının koordinasyonu ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne yönelik sanal ortam üzerinde sektörel ticaret heyeti görüşmeleri düzenleneceği öğrenildi.

Birleşik Arap Emirlikleri ile Sanal Ticaret 2 – sanal ticaret 2

20 Firma Katılacak

7 – 9 Temmuz tarihleri arasında sanal ortamda düzenlenecek olan sektörel ticaret heyeti programına; yaş meyve ve sebze, kuru meyve, baharat, su ve süt ürünleri, zeytin ve zeytinyağı, konserve gıda, gazlı ve gazsız içecek sektörlerinden toplam 20 adet ihracatçı şirket katılacak. Aynı program kapsamında 21 adet ise ise yabancı ithalatçı firmanın yer alması bekleniyor. Söz konusu yerli ve yabancı firmalar arasında olası işbirlikleri ve ortaklıklar hakkında detaylı görüşmeler düzenlenecek.

Her ne kadar 1 Haziran tarihinden itibaren ülkemizde normalleşme adımları atılmaya başlansa da korona virüs salgınının etkisi henüz geçmiş değil. Hem salgın kapsamında yeni vakalar ve can kayıpları devam ediyor hem de salgının ekonomik etkisi bağlamında tam anlamıyla bir çözüme ulaşılmış görünmüyor. Söz konusu karmaşık atmosfer içerisinde düzenlenecen olan sanal ticaret heyeti görüşmeleri ile ekonominin ve para akışının canlandırılması, yerli üreticinin ve ihracatçının desteklenmesi amaçlanıyor. Bahsi geçen görüşme neticesinde ne gibi ortaklık ve işbirliklerinin ortaya çıkacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri