Gündem

BiP Acil Durum Butonu’na kayıtlı kişi sayısı rekor kırdı

İletişim ve hayat platformu BiP, deprem ve başka natural afet hallerinde yurttaşların hızlı, basit ve kesintisiz etkileşim kurmasını sağlıyor.

Abone Ol  
 
62 / 100

İletişim ve hayat platformu BiP, deprem ve başka natural afet hallerinde yurttaşların hızlı, basit ve kesintisiz etkileşim kurmasını sağlıyor.

Turkcell açıklamasına göre, BiP’te tespit edilen “Acil Durum Butonu” ile yakınlarına ulaşabilen kullanıcılar, eskiden belirledikleri şahıslara tek tuşla yardım etmeye gereksinimi olup olmadığı verisini konumları ile beraber gönderebiliyor. Bütün operatör kullanıcılarına bedava verdiği bu hizmet yardımıyla vatandaşlar, güvende olduklarını ya da yardım etmeye gereksinim duyduklarını istedikleri şahıslara süratle haber verebiliyor.

Aralık 2019’dan bu yana BiP “Acil Durum Butonu” ile “Acil Durumda Ulaşılacak Kişi” miktarını 2 milyona çıkaran BiP ile 112 Acil Servis, 155 Polis ve 184 SABİM’e de erişilebiliyor.

BiP’in “Acil Durum Butonu” ortamında yer alan “Yardım İste” özelliği ile kullanıcılar, internet erişimi yokken dahi gereksinim halinde Bluetooth bağlantısı üzerinden etraflarında tespit edilen şahıslar ile etkileşime geçerek yardım isteyebiliyor. Bu özellik yardımıyla acil hallerde 300 metreye kadarki alanda Bluetooth özelliği ile sesli ya da yazılı acil hal çağrısı gönderebiliyor. “Yardım İste” özelliği yardımıyla kullanıcıların telefonlarından “Yüksek Ses” çıkartarak yakınlarındaki bireylerin ilgisini çekmeleri de olası oluyor.

– “Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği her vakit birinci planda”Açıklamada görüşlerine yer verdiği Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, deprem gibi natural afet ve acil hallerde etkileşimin son derece hayati ciddiye sahip bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin bir deprem ülkesi bulunduğu gerçeğini her vakit hatırlamalıyız. Bu tarafta bütün önlemlerimizi almanın yanı sıra yüksek teknolojimiz yardımıyla gereksinim hemen vatandaşlarımızın hep yanlarında olmayı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği bizim amacıyla her vakit birinci öncelik. BiP kullanıcılarının acil hallerde sevdikleriyle kesintisiz haberleşebilmeleri amacıyla geliştirdiğimiz Acil Durum Butonu ile bütün operatör kullanıcılarının hallarını konumları ile beraber sevdikleriyle basitçe paylaşabilmelerini sağlıyoruz.

Geliştirdiğimiz ‘Yardım İste’ özelliği yardımıyla Bluetooth teknolojisini kullanarak kullanıcılarımızın etrafındaki şahıslara internet erişimi olmasa dahi ulaşmaları olası. Bu özellik ile acil hal ve natural afet hallerinde daha çok vatandaşımızın güvende kalmasını gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.”

BiP Acil Durum Butonu ile acil hallerde operatör fark etmeksizin kesintisiz etkileşim yayınlayan BiP, AppStore ve GooglePlay’den indirilebiliyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri