GenelGündem

Beton delici ‘Minyatür Bomba’nın İHA’lara da entegre edilmesi planlanıyor

 Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından, ASELSAN ile TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) tarafından geliştirilen "Minyatür Bomba"ya ilişkin son gelişmeleri paylaştı.

Abone Ol  
 

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından, ASELSAN ile TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) doğrultusundan tasarlanan “Minyatür Bomba”ya dair son gelişmeleri paylaştı.

Minyatür Bomba’nın atışlı testlerinin sürdüğü verisini veren Demir, “Geliştirilen çoklu taşıma salanıyla bir F-16 kanadında 4 bomba taşınabilecek. Delici ve parçacık etkili olarak iki değişik savaş başlığı olacak 145 kiloluk Minyatür Bomba’yı İHA’larımıza da birleşik etmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir metre kalınlığındaki betonu delebiliyor

Demir, Minyatür Bomba Geliştirme Projesi’ne dair bir de video paylaştı.

Videodaki verilere göre, Minyatür Bomba INS/GPS güdümlü olarak geliştirildi ve kanatçık hareketleriyle güdüm denetimi yapabiliyor. 100 kilometre maksimum menzili tespit edilen bomba, 65 kilometre menzille güçlendirilmiş 1 metre kalındığında betonu delebiliyor. Minyatür Bomba’nın, F-16’ların yanı sıra birleşik edilmesi durumunda İHA’ların vurucu gücünü de artırması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri