GenelGündemHaberMaaşlar

Belediye, Valilik ve Kaymakamlık destek ödemeleri vereceğini duyurdu…

Kadınlara, yaşlılara, hastalara, işsizlere geliri olmayana aylık yardım! 

Abone Ol  
 

 

Devletten 2020 senesi içerisinde sosyal destekler çoğalarak sürüyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra Türkiye’ye de gelen Korona virüs salgını sebebiyle lüzum sahiplerine takviyeler çoğalıyor. Valiliklerden ve kaymakamlıklardan koronavirüs ile mücadele sürecinde bazı yardımlar alabilirsiniz. Valilik ve Kaymakamlıklardan sağlanan devlet desteklerinin tamamına başvurular yine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ve ilde, ilçede yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla sağlanıyor. Valilik aracılığıyla sağlanan yardımlar arasında maddi destekler ve gıda yardımları bulunuyor.

 

İhtiyacı olan hemen başvurabiliyor: 6 milyon aileye ödendi!

 

Valilik ve Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu dar gelirli vatandaşlar tarafından soruluyor. Devlet kamu kurumları aracılığıyla kadınlara, yaşlılara, hastalara, işsizlere geliri olmayana yardım yapılıyor. Geliri olmayan, ihtiyaç sahibi olan vatandaşların faydalanabileceği çok sayıda kaymakamlık valilik yardımı bulunuyor. Bu yardımların bir kısmı doğrudan ailelere sağlanırken bazı destekler ise başvuru yapılması durumunda ödeniyor. Kaymakamlık, valilik ve diğer yerel kurumlar aracılığıyla ödenen yardım ödemelerinin tamamı ve ödenen tutarlara ilişkin tablo haberimizde.

VALİLİKLER VE KAYMAKAMLIK DESTEK ÖDEMELERİ

Maddi durumu iyi olmayan, geliri bulunmayan ya da düşük gelirli olan vatandaşlara valiliklerden çeşitli alanlarda ödemeler yapılır.

Vatandaşların içinde bulundukları durumlara göre oluşan ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla sağlanan bu destek ödemeleri yakacak yardımı, erzak yardımı, eğitim yardımı, maddi destek ve nakit para yardımı gibi alanlarda ödenir.

Destek Ödemeleri Listesi ve Ödeme Tutarları

Vatandaşların valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinden alabilecekleri yardımlara ilişkin liste;

* Eşi vefat etmiş geliri olmayan kadınlara aylık maaş desteği.

* Yakacak Yardımı – 500 kg kömür olarak sağlanır.

* Engelli ve 18 yaş altında olan vatandaşların ailelerine her ay maddi destek.

 

İhtiyacı olan hemen başvurabiliyor: 6 milyon aileye ödendi!

 

* İhtiyaç sahiplerine gıda yardım ödemesi.

* Yine kirasını ödeyemeyenlere aylık belli bir tutar barınma yardımı

* Çocukların sağlıkları için ihtiyacı olanlara her ay destek ödemesi

Vatandaşlar söz konusu alanlarda sağlanan destek ödemelerinden faydalanmak için belediyelere, valiliklere ve kaymakamlıklara başvuruda bulunabilirler. Başvuruların ardından ilgili kurum değerlendirme süreci başlatacak ve ödemeler o değerlendirme sonucuna göre yapılacak.

Fakirlik Maaşı Nasıl Alınır?

Fakirlik maaşından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın sosyal yardımlaşma ve kaymakamlıkların ilgili birimleri ve il valiliklerinin ilgili birimlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvurusu onaylanan vatandaşlara fakirlik dosyası açılır ve her ay düzenli olarak maaşa bağlanırlar. Fakirlik maaşından yararlanacak olan vatandaşların ise aşağıda maddeler halinde paylaşmış olduğumuz evrakları tamamlaması gerekmektedir.

Hiç bir sosyal güvencesinin bulunmadığına dair bir belge

Gelir getirici taşınır veya taşınmaz hiç bir gayrimenkul veya menkule sahip olmadığını gösteren bir belge

Annesi veya babası olmayan çocukların veya %40 engeli bulunduğuna dair bir belge

 

İhtiyacı olan hemen başvurabiliyor: 6 milyon aileye ödendi!

 

Herhangi bir gelir veya aylığa sahip olmadığını gösteren bir belge

Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar yardıma ihtiyaç duyan aileler ikinci bir alternatif teşkil eder.

yukarıda saymış olduğumuz maddelere uyum sağlayan vatandaşlarımız fakirlik maaşından yararlanabilirler.

Belediyeden Yardım Nasıl Alınır?

Maddi durumu olmayan vatandaşlarımızın bulunmuş oldukları il veya ilçe belediyelerine başvuruda bulunmaları sonucunda gıda, giyim, yakacak, eğitim, sağlık gibi yardımların yanı sıra iş imkanları da sağlanmaktadır. Bu yardımlar sayesinde çok sayıda vatandaşımız ailesinin geçimini sağlayabilmekte ve çocuklarının eğitim masraflarını karşılayabilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri