Ekonomi

Bayram İkramiyeleri Yatırılmaya Başladı

Emekli Sandığına bağlı vatandaşların Temmuz ayı farkları, Ağustos maaşları ve Kurban Bayramı ikramiyeleri beraber ödenecek!

Abone Ol  
 
63 / 100

SGK kapsamındaki emekli vatandaşlarımız için Kurban Bayramına dair ikramiyeler ve Temmuz ayı maaşları bugün itibariyle yatırılmaya başlandı. Söz konusu ödemeler 26 Temmuz’a dek devam edecek.

Türkiye’de her sene vatandaşlara verilen bayram ikramiyelerinin bu Kurban Bayramı için ödeme sürecine başlandı. Temmuz ayı maaşları ve Kurban Bayramı kapsamındaki ikramiyeler, SGK emeklileri için bugün yani 17 Temmuz gününden 26 Temmuz gününe kadar banka hesaplarına yatırılacak. Bağkur kapsamındaki emekliler için ise söz konusu bayram ikramiyesi ödemeleri 25 – 28 Temmuz günleri arasında banka hesaplarına yatırılarak gerçekleştirilecek.

Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında yer alan vatandaşlarımızın Ağustos aylarına ilişkin maaşlarının Kurban Bayramı günlerine denk gelmesi sebebiyle öne çekileceğini belirtmişti. Bu kapsamda Emekli Sandığına bağlı vatandaşların Temmuz ayı farkları, Ağustos maaşları ve Kurban Bayramı ikramiyeleri beraber ödenecek.

Bayram İkramiyeleri Yatırılmaya Başladı 2 – ikramiye 1

Diğer Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?

Bu sene yapılacak olan Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin, her ayın 1 ve 2. günlerinde Ziraat Bankası’ndan maaşlarını alan vatandaşlar için 28 Temmuz günü, 3. 4. ve 5. günlerde maaşlarını alan vatandaşlar için ise 29 Temmuz günü yapılacağı belirtildi. Halihazırda maaşlarını diğer bankalardan tahsil eden emekli vatandaşların Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri ise 28 Temmuz günü gerçekleşecek.

Ülkemizde ilk vakanın görülmeye başlandı Mart ayından bu yana herkes gibi zor günler geçiren emekli vatandaşların, yapılacak olan bayram ikramiye ödemeleri ile bir nebze de olsa rahatlamaları amaçlanıyor. Ayrıca Kurban Bayramı ile birlikte mesafeli bir biçimde de olsa sevdiklerini görme heyecanı yaşayacak olan vatandaşlar, aynı imkanı korona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında 9 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanan Ramazan Bayramı sürecinde bulamamıştı. Her zaman için yardıma muhtaç insanlara el uzatılan ve tüm vatandaşların bir dayanışma içerisinde geçirdiği Kurban Bayramı’nın her ne kadar virüs gölgesi altında olsa da bu sene de aynı yardımlaşma ruhu ile geçmesi bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri