Ekonomi

Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belirlendi!

Abone Ol  
 

Ülkemizdeki yaklaşık 12 milyon emekli vatandaşa Kurban Bayramı için verilecek olan ikramiye ödemelerinin ne zaman gerçekleşeceği açıklandı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada söz konusu ikramiyelerin 17 – 29 Temmuz tarihleri arasında ödeneceği belirtildi.

Ülke genelindeki 12 milyon civarında emekli, Kurban Bayramı için yapılacak olan ikramiye ödemelerini bekliyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, SSK’lı emeklilerin ikramiye ödemelerinin 17 – 26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerinkinin ise 25 – 28 Temmuz arasında yapılacağını kaydetti. Emekli Sandığı kapsamındaki emekli vatandaşların ikramiye ödemeleri ise Ağustos maaşları ile beraber verilecek.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda, emeklilerin farklı günlerde bankalara giderek muhtemel mağduriyet yaşamalarının önüne geçmek adına Kurban Bayramı kapsamındaki ikramiyelerin emekli maaşları ile beraber hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek? 2 – bayram ikramiyesi 2

Emeklilerin Her Zaman Yanındayız

Kurban Bayramı ikramiyeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, SSK’lı emeklilerin 17 – 26 Temmuz, Bağkur’lu emeklilerin de 25 – 28 Temmuz tarihleri arasında söz konusu ödemelerinin yapılacağını belirtti. Emekli Sandığı kapsamındaki emekli vatandaşların ikramiye ödemelerinin Ağustos maaşları ile beraber gerçekleşeceğinin altını çizen Selçuk, Ağustos maaşlarının ise Kurban Bayramı öncesi 28 – 29 Temmuz tarihlerinde banka hesaplarına yatırılacağını kaydetti. 1 Ağustos tarihi bayrama denk geldiği için emeklilerin mağduriyet yaşamaması adına böyle bir karar aldıklarını belirten Selçuk, her zaman emeklilerin yanında olduklarını kaydetti.

Zamanında emek verip çalışarak ülke kalkınmasına katkı sunan her vatandaşın her şartta yanında olduklarını belirten Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, özellikle korona virüs salgın sürecinde emeklilerimizin hem sağlık açısından hem de ekonomik olarak zor günler geçirdiklerini bildiklerini ve tüm bu yaraları hep birlikte saracaklarını ifade etti. Bakan Selçuk açıklamalarını tüm emeklilerin, bayram ikramiyelerinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek ve herkesin Kurban Bayramını tebrik ederek tamamladı. Ramazan Bayramı’nı sokağa çıkma yasağı nedeniyle buruk geçiren tüm emekliler de şimdiden Kurban Bayramını iple çekmeye başladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri