Gündem

Başkan Erdoğan müjdeyi duyurdu! Keşif sahasının ismi belli oldu !!!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfinin Karadeniz'de gerçekleştiğini duyurdu. Erdoğan açıkladığı büyük müjdenin ardından doğalgaz keşif sahasının ismini duyurdu.

Abone Ol  
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadeniz’de tespit edilen naturalgaz kaynaklarının rezervinin 320 milyar metreküp bulunduğunu söyleyerek bu naturalgaz havzasına Sakarya Havzası ismini verdiklerini söyledi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış bulunduğu açıklama;

Fatih sondaj gemimiz Tuna1’deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp natural gaz rezervi keşfetmiş durumda. Kendisini Boğaz’dan uğurladığım günü hatırlıyorum. Ve o uğurlayışımızla beraber hamd olsun neticeye de keşfe de ulaşmış olduk.

İstanbul’un fethinin sene dönümünde Karadeniz’e uğurladığımız Fatih Sondaj gemimiz ismine laik bir başarı ile hepimizi gururlandırdı.

KEŞİF SAHASININ İSMİ BELLİ OLDU

Daha evvel Tuna1 diye adlandırılan bu kısmı Sakarya Gaz Sahası olarak isimlendirdiğimiz bu alanda gereken bütün test, analiz ve mühendislik çalışmaları tamamlandı. Sakarya gaz sahasıyla bismillah dedik. Allah’ın izniyle devamı da gelecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri