Genel

Banka İşlemleri ile İlgili Tüm Vatandaşları İlgilendiren Kritik Uyarı!

TESK başkanı banka hesabı olan vatandaşları uyardı

Abone Ol  
 
57 / 100

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, banka hesabı olan tüm vatandaşları ilgilendirecek önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde…

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkemizde banka hesabı olan herkesi ilgilendiren önemli uyarılarda bulundu. Palandöken, EFT ve havale işlemlerinde alınacak olan paranın hesaba geçtiğini görmeden satış işlemi gerçekleştirilmemesi gerektiğini belirtti.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yapılan açıklamalarda vatandaşların ticari işlemler esnasında havale ya da EFT yolu ile hesaplarına gelecek olan paraların tamamen hesaba geçtiğini görmeden işlem yapmaması gerektiği belirtildi. Söz konusu açıklamalar banka hesabı bulunan tüm vatandaşları ilgilendiriyor. Palandöken bu konu ile ilgili başka bir detayın da altını çizdi.

Banka İşlemleri ile İlgili Tüm Vatandaşları İlgilendiren Kritik Uyarı! 2 – eft islemleri

Dolandırıcıların En Fazla Başvurduğu Yöntem!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken vatandaşlara EFT ve havale yolu ile yapılan ticari işlemlerde paranın tamamen banka hesabına geçmeden işlem yapılmaması yönünde uyarılarda bulunurken, bu yöntemin dolandırıcılar tarafından en çok kullanılan yöntem olduğunu aktardı.

Bahsi geçen dolandırıcılık yönteminin özellikle koronavirüs pandemi sürecinin ardından büyük bir patlama yaşanan ikinci el araç pazarından sıklıkla yaşandığını kaydeden Bendevi Palandöken, dolandırıcıların satış işleminin gerçekleşmesinin ardından EFT ve havale talimatlarını iptal ettiklerini belirtti. Bu konuda özellikle yaşı geçkin ve banka işlemleri konusunda bilgi sahibi olmayan vatandaşların dolandırıcıların hedefinde olduğunun altını çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafların ve ikinci el araç satışı yapan vatandaşların bahsi geçen fırsatçılara karşı maksimum seviyede dikkatli olması gerektiğini aktardı.

Palandöken, güvenlik güçlerinin bu hususta oldukça geniş kapsamlı ve başarılı operasyonlar gerçekleştirdiğinin de altını çizerken, “EFT ve havale işlemlerinde paranın hesaba geçtiğini görmeden asla ve asla satış işlemi yapılmamalı” uyarısını yineledi. Konu ile ilgili bankaların da ilerleyen süreçte yeni bir düzenleme yapması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri