GenelEkonomiGündemHaber

Bakanlıktan 106 TL Elektrik Yardım Parası!

Aile Bakanlığı'nın gereksinimi olan vatandaşlara sağladığı elektrik yardım parası 106 TL'ye kadar çıkabiliyor. Bu destek ödemelerinden faydalanmak isteyen yurttaşların başvurularını hangi Aile Bakanlığı birimlerine nasıl gerçekleştireceğini ve ödemeleri PTT'den her ay nasıl alabileceklerini adım adım aktarıyoruz.

Abone Ol  
 
60 / 100

Aile Bakanlığı’nın gereksinimi olan vatandaşlara sağladığı elektrik yardım parası 106 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu destek ödemelerinden faydalanmak isteyen yurttaşların başvurularını hangi Aile Bakanlığı birimlerine nasıl gerçekleştireceğini ve ödemeleri PTT’den her ay nasıl alabileceklerini adım adım aktarıyoruz.

Soğuk havaların kapıda olmasıyla beraber yurttaşların fatura giderleri ağırlaştı. Giderleri yükselen vatandaşlar devlet doğrultusundan sağlanan destek ödemelerini incelemeye başladılar. Vatandaşların nasıl alındığını merak ettiği ödemelerden bir tanesi de elektrik yardım faturası.

Yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları yarın başlayacak

ELEKTRİK YARDIM PARASI NASIL ALINIR?

Aile Bakanlığı’nın başta Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü olmak üzere detaylı birimleri üzerinden değişik alanlarda yardım ve destek ödemeleri yapıyor. Vatandaşların mağduriyet hayat sürdürdükleri alanların azaltılması ve problemlerinin giderilmesi amacı ile sağlanan bu destek ödemelerinde özel koşullar bulunuyor. Elektrik yardımı da özel müracaat koşulları ile sağlanan desteklerin başında geliyor.

Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 6,7 büyüdü

Bakanlık Şartları Açıkladı

Aile Bakanlığı elektrik yardım ödemelerinin kimlere yapılacağına dair açıklamasında şartları açıkladı. Elektrik desteği amacı ile ailelerin sağlamaları gereken koşullar; “3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında derli toplu sosyal yardım almaya dair verilmiş hak sahipliği kararı devam eden haneler faydalanmaktadır.”

Bakanlıktan 106 TL Elektrik Yardım Parası! 1 – indir 5 1

NE KADAR ELEKTİK YARDIMI ALINIR?

Elektrik yardımı ödemeleri hanede yaşam sürdüren şahıs sayısına göre değişiyor. 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh, 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh, 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh, 5 ve daha çok kişilik hanelere aylık 150 kWh destek ödenir. Ödemeler en az 53 TL ile 106 TL arasında ödenir.

Bakanlıktan 106 TL Elektrik Yardım Parası! 2 – buyume rakamlari yarin aciklanacak db8880c

Ödemeler PTT’den

Elektrik yardımı ödemeleri PTT üzerinden sağlanır. Her ay faturalarını PTT’den ödeyen aileler destek tutarı kadar ödemeyi eksik yaparlar. Mesela 150 TL elektrik borcu olan bir vatandaş 106 TL yardım alması halinde fatura borcu amacı ile yalnızca 44 TL öder.

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Destek Kredisi Başvuru Rekoru Kırmaya Devam Ediyor!

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Elektrik yardımı müracaatları amacı ile Aile Bakanlığı rastgele bir müracaat yapılamasına lüzum olmadığını bildirdi. Sistemde yer alan ailelere otomatik sağlanan destek amacı ile çeşitli bilgi amacı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat yapılabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri