GenelGündemSağlık

Bakan Koca, 125 binin üzerinde kişinin seyahatinin engellendiğini duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyada 100 bin aktif insanın şehirler arası seyahat ettiğine ilişkin yanlış bilgi yayıldığını belirterek, "100 bin aktif hastamız yok. Bahse konu yaklaşık 100 bin kişi o tarihe kadar seyahati HES kodu sayesinde engellenmiş, izolasyonda olması gereken pozitif ya da temaslı kişileri ifade ediyor." bilgisini verdi.

Abone Ol  
 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyada 100 bin aktif insanın şehirler arası seyahat ettiğine dair hatalı bilgi yayıldığını belirterek, “100 bin aktif hastamız yok. Bahse mevzu aşağı yukarı 100 bin şahıs o tarihe kadar seyahati HES kodu yardımıyla engellenmiş, izolasyonda olması gereken pozitif ya da ilişkili kişileri ifade ediyor.” verisini verdi.

Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada, bir gazetedeki habere atıfla sosyal medyada sunulan hatalı bilgide, “100 bin aktif insanın şehirler arası seyahate çıktığı”nın ifade edildiğini belirtti.

Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

“100 bin aktif hastamız yok. Bahse mevzu aşağı yukarı 100 bin şahıs o tarihe kadar seyahati HES kodu yardımıyla engellenmiş, izolasyonda olması gereken pozitif ya da ilişkili kişileri ifade ediyor.

HES kodu ile toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeye çalışan 125 bin 246 şahıs riskli bulunduğu için engellenmiştir. Bu sayı HES kodu kullanmaya başladığımız tarihten bu yana toplam engellenen şahıs miktarını ifade etmektedir. HES kodu tüketimini yayabilmek asli hedeflerimizden biri. Güvenli alan tüketimi HES kodu ile mümkün. Mücadele birlikteliği hepimizi virüsten kurtaracak olan güçtür.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri