GenelGündem

Bakan Çavuşoğlu: Suriyeli kardeşlerimizin daima yanındayız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye muhalefetinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Abone Ol  
 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye muhalefetinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlu, muhaliflerin meydana getirdiği ve Müzakere Yüksek Komitesi (MYK) olarak tanınan Suriye Müzakere Komitesine yeni seçilen Enes el-Abde, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Nasır el-Hariri ve Suriye Geçici Hükümeti (SGH) Başkanı Abdurrahman Mustafa’yı Bakanlıkta ayrı ayrı kabul etti.

Görüşmeleri Twitter’dan değerlendiren Çavuşoğlu, Suriye Müzakere Komitesi Başkanı Abde ile Anayasa Komitesi üçüncü tur toplantısı evvel görüştüklerini belirtti.

Abde’yi başkan seçilmesinden ötürü kutlama eden Çavuşoğlu, “Ülkemizin de çabalarıyla başlayan siyasi sürece sunduğumuz önemi ve desteği vurguladık.” ifadesini kullandı.

“Ülkemizin yasal muhalefete desteğini yineledik”

Bakan Çavuşoğlu, SMDK Başkanı Hariri’yi kabulüne dair mesajında da Suriye muhalefetinin yasal temsilcisi olan Koalisyona başkan seçilmesinden ötürü Hariri’yi kutlama ettiğini belirtti.

Çavuşoğlu, “Suriye ihtilafına siyasi çözüm çabaları ve sahadaki gelişmeleri ele aldık. Ülkemizin yasal muhalefete desteğini yineledik.” değerlendirmesinde bulundu.

“Suriyeli kardeşlerimizin daima yanındayız”

SGH Başkanı Mustafa ile görüşmesine dair mesajında ise Çavuşoğlu, “Muhalefetin denetimi altındaki bölgelerde yürütülen başarılı çalışmaları takdir ediyoruz. Emniyet ve refahın sağlanmasında Suriyeli kardeşlerimizin daima yanındayız.” ifadesini kullandı.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri