Gündem

Bakan Akar’dan Sert Çıkış

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Ayasofya tartışmaları ile ilgili sert sözler geldi!

Abone Ol  
 
69 / 100

Ayasofya Camii’nin açılma kararının Türkiye’nin bir egemenlik hakkı olduğunu belirten Akar, bu hususta Türkiye kurumları dışında hiçbir kurumun ya da kimsenin söz söyleme hakkı olmadığını ifade etti.

Son günlerde ulusal ve uluslararası basında sıklıkla tartışılan Ayasofya Camii’nin açılma kararı ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu konunun yalnızca Türkiye’nin egemenlik hakkını ilgilendirdiğini ve bunun dışındaki hiçbir ulusal ya da uluslararası kuruluşun söz söyleme hakkının olmadığını belirtti.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde düzenlenen bayramlaşma töreninde personel ile bayramlaşan Bakan Hulusi Akar, Ayasofya Camii ile ilgili tartışmalara karşı sert sözler etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları Orgeneral Ümit Dündar, Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Oramiral Adnan Özbal ve çeşitli Bakan Yardımcılarının yanında şehit yakınları ve gazilerin de ağırlandığı törende konuşma yapan Hulusi Akar, tüm personelin Kurban Bayramını kutladı.

Bakan Akar’dan Sert Çıkış 2 – hulusi akar

TSK Tüm Gücüyle Sahada!

FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ başta olmak üzere ülkemizin egemenliğine ve huzuruna göz dikmiş olan tüm terör örgütlerine karşı karada, havada ve denizde kararlılıkla mücadelenin devam ettiğini belirten Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK personelinin gece – gündüz demeden elinden geleni yaptığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kararlı duruşlarının her daim devam edeceğinin altını çizen Hulusi Akar, Suriye ve Irak’ta da büyük bir fedakarlık ve kahramanlıkla mücadele edildiğini kaydetti.

Türkiye’nin ve Türk milletinin egemenliğine, bağımsızlığına ve güvenliğine göz dikenlere karşı yılmaz mücadelenin aynı kararlılıkla süreceğini belirten Hulusi Akar, bu anlamda Ayasofya Camii’nin açılması ile ilgili tartışmalara da sert tepki gösterdi. Bu konunun yalnızca Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliğini ilgilendiren bir problem olduğunu ifade eden Akar, uluslararası anldam diğer kurum ve kuruluşların herhangi bir söz hakkının ya da yetkisinin olmadığını hatırlatarak, Türkiye’nin almış olduğu karara saygılı olmaları gerektiğini belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri