Genel

Bahçeşehir Üniversitesi pilot eğitimleri için AFA ile iş birliği yaptı

Geçen sene Pilotaj Lisans uygulamasını yaşama geçiren, 25 binden çok öğrenciye ev sahipliği yapan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile Atlantik Uçuş Akademisi (AFA), pilot adaylarının eğitimi konusu ile ilgili uyuşma imzaladı.

Abone Ol  
 
64 / 100

Geçen sene Pilotaj Lisans uygulamasını yaşama geçiren, 25 binden çok öğrenciye ev sahipliği yapan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile Atlantik Uçuş Akademisi (AFA), pilot adaylarının eğitimi konusu ile ilgili uyuşma imzaladı.

BAU açıklamasına göre, BAU ile AFA-Atlantik Uçuş Akademisi arasında imzalanan uyuşma ile BAU pilotaj öğrencileri, Türkiye’nin tek tip ve en genç eğitim uçağı filosuna sahip tek uçuş akademisi olan Atlantik Uçuş Akademisi’nde eğitimlerine başlıyor.

Yüksek Tekonoloji ile Glass Cockpit konseptiyle Diamond Aircraft doğrulusunda imal edilen fabrika çıkışlı uçaklarıyla uçuş eğitimlerine başlayacak olan BAU pilotaj öğrencileri eğitimlerine Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı ve Balıkesir Edremit Kocaseyit Havalimanı’nda devam edecekler.

Açıklamada verdiği verilere göre, “İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi” sloganıyla yola çıkılarak kurulan Bahçeşehir Üniversitesi’nin 10 Fakülte, 1 Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bulunuyor.

Aynı zamanda, BAU Global Eğitim Ağı’nın bir delegesi olan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), bu işbirliği kapsamında değişik projeler ile İstanbul’un Kalbinde Pilotaj eğitimi amacıyla yeniliklerle pilot olmak isteyen gençlere yeni olanaklar sunmaya hazırlanıyor.

– Bütün öğrenciler amacıyla havacılığa adım atma imkanı

Kurulduğu günden bu yana Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları’ nın pilotaj eğitim uygulaması çözüm ortağı olan ve havacılığa çoğu profesyonel yetişmiş personel kazandıran AFA, fabrika çıkışlı Diamond Aircraft üretimi uçakları, ALSIM marka son teknoloji ürünü simülatörleri, genç ve hareketli kadrosu ile durumu hazırda 4 adet Daimond DA40-NG, 15 adet Diamond DA20-C1, 2 adet Diamond DA2-NG uçaklarıyla eğitimlerine devam ediyor.

2020 sene sonucunda 1 adet Diamond DA40-NG ve 2 adet Diamond DA20-C1 uçağını filosuna katacak olan AFA, 2021 sene sonucunda gene 3 adet daha Diamond Aircraft üretimi fabrika çıkışlı en son teknoloji donatılmış kokpit konseptine sahip uçaklarıyla filosunu genişletmeye devam edecek.

BAU’nun akademik tecrübesi ve AFA’nın dinamizmi ile İstanbul’un kalbinde olan bu büyük iş birliği sayesinde, yalnızca pilotaj lisans uygulaması öğrencileri değil, BAU’da öğretimlerine devam eden başka öğrenciler amacıyla de havacılığa adım atma imkanı sağlıyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri