EğitimGenel

Bahçeşehir Koleji’nin yerli görüntülü konuşma platformu “SeeMeet” Gaziantep’te tanıtıldı

Bahçeşehir Koleji, uzaktan eğitim sisteminde kullanacağı Türkiye'nin eğitim entegrasyonlu ilk yerli görüntülü konuşma platformu "SeeMeet"i Gaziantep Kampüsü'ndeki öğretmenlere tanıttı.

Abone Ol  
 

Bahçeşehir Koleji, uzaktan eğitim sisteminde kullanacağı Türkiye’nin eğitim entegrasyonlu ilk yerli görünümlü konuşma platformu “SeeMeet”i Gaziantep Kampüsü’ndeki öğretmenlere tanıttı.

Toplantı evveli gazetecilere açıklama yapan, Sosyal Medya ve Dijital Emniyet Eğitim Araştırma Derneği (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, Türkiye’de milyonlarca öğrencinin uzaktan eğitimle ders aldığını söyledi.

Uzaktan eğitim sistemine ailelerin bundan sonra ısındığını belirten Eraslan, “Fakat gene bir dijital kültür malzemesi olarak eksik olduğumuzu da buradan söylemek gerekiyor.” dedi.

Bahçeşehir Eğitim Kurumlarının uzaktan eğitimde iki ayrı program kullandığını ifade eden Eraslan, şu şekilde konuştu:

“Uzaktan eğitimde şu şekilde bir ilke vardır. Erken kalkan yol alır. Bu ciddi bir teknoloji ve maliye projesidir. Birincisi yerli ve milli program SeeMeet programsı. Bir öteki de Metodbox. Yerli ve milli vurgusu mühimdir. Yurt dışında serveri varsa bir programın onun emniyet açıkları çok fazladır. Bu yüzden biz yerli ve milli programlar, yerli ve milli programlara ehemmiyet vermekteyiz. Biz de SODİMER olarak Bahçeşehir Eğitim Kurumlarının çalışmalarını yakından takip etmekteyiz.”

– “Bu program yerli ve milli”

Bahçeşehir Koleji Gaziantep Kampüs Müdürü Şeyma Tanrıöver de kurum olarak aşağı yukarı 10 senedir dijital öğrenme ve suni zeka esaslı öğrenmeye ciddi yatırım yaptıklarını söyledi.

Eğitim bölümünde har daim yenilikleri ülkeye ve millete kazandırmak için gayret gösterdiklerini belirten Tanrıöver, “Pandemi nedeniyle geçilen yeni süreçte gerçekte dijital bir nesile, değişik ve onların beklentilerine özgü, bir eğitim platformu sunma gereksinimi doğdu. 2 senesi aşkındır bir Metodbox programlarıyla bizler öğrencilerimize K12 düzeyinde, onların eğitim ve öğretim süreçlerine destek sunabilcek adına hizmet veriyoruz.”

Kurum olarak yerli ve milli programlara ehemmiyet verdiklerini ifade eden Tanrıöver, şunları kaydetti:

“SeeMeet programsı, bu program yerli ve milli ve çok mühim bir özelliği de eğitim merkezli bir görüşme platformu olması yönünden çok mühim. Bu iki sistem yani birbiriyle senkronize olarak çalışabilmekte. Bu iki sistem veli ve öğrenci bazında değişik bir arayışa girilmemesini sağlıyor. Bu da bizi kuvvetli kılıyor.”

Açıklamanın adından Eraslan, kurum öğretmenlerine Metodbox ve SeeMeet programları hakkında bilgi verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri