Genel

Bağcılar’da eğitim sezonu öncesinde okullar boyanıyor

Bağcılar Belediyesi, 2020-2021 eğitim ve öğretim sezonunda öğrencilerin daha temiz, sağlıklı ve itimat edilir bir ortamda eğitim görebilmesi amacıyla okullarda boyama çalışması başlattı.

Abone Ol  
 
63 / 100

Bağcılar Belediyesi, 2020-2021 eğitim ve öğretim sezonunda öğrencilerin daha temiz, sağlıklı ve itimat edilir bir ortamda eğitim görebilmesi amacıyla okullarda boyama çalışması başlattı.

Bağcılar Belediyesinden oluşturulan bildirime göre, koronavirüs tedbirleri nedeniyle mart ayı itibarıyla kapanan okullarda, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yaptığı açıklamayla 21 Eylül’de seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak.

2020-2021 eğitim öğretim senesinde 160 bin öğrencinin eğitim göreceği Bağcılar’da yeni sezon evveli hazırlıklar başladı. Bu kapsamda birtakım okulların hizmet binası birtakımlarının ise bahçesindeki oyun kümeleri rengarenk boyanıyor.

Bağcılar Belediyesi, öğrencilerin daha iyi koşullarda eğitim almaları amacıyla ilk ve orta dereceli okullarda boyama çalışmalarına Nene Hatun İlkokulu ile başladı.

Ekipler doğrulusunda titizlikle yürütülen çalışmalarda, okullar boyanarak öğrenciler amacıyla hazır duruma getiriliyor. Bazı okulların binası boyanırken birtakım okulların bahçesinde yeni oyun alanları çiziliyor. Oyun kümelerinın içersinde “yağ satarım bal satarım”, “sek sek”, “mendil kapmaca”, “yakan top” ve “üç taş” gibi geleneksel oyunlar da bulunuyor.

Yaz-kış çocukların faydalandığı oyun kümelerinın çiziminde ekipler, trafik yol çizgilerinde oluşturulan “soğuk yol çizgi boyası” kullanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Çocuklarımızın tertemiz şartlarda eğitim alması bizim amacıyla çok önemli. Bir yandan okullarımızdaki kusurları gideriyor bir yandan da boyayarak tertemiz duruma getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Belediye ekipleri, 21 Eylül’e kadar tüm okullardaki boyama prosedürünü tamamlayacak.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri