Otomobil

Avrupa’ya Yerli Araç İhracatı

TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş, 10 adet küresel firma ile gizlilik anlaşması yaptıklarını dile getirdi

Abone Ol  
 
69 / 100

Yerli ve milli aracımız TOGG için işbirliği teklifleri gelmeye devam ediyor. 

Yerli ve milli araç TOGG’un 2022 yılında banttan inmesi ve 2024 yılı içerisinde ihracatının başlaması öngörülüyor. Bu kapsamda pek çok küresel firma ile görüştüklerini açıklayan TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş, otomotiv alanında uzman gazeteciler ile bir araya geldi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile işbirliği yapmak adına dünyanın her bölgesinden teklifler geldiğini aktaran Karakaş, yerli ve milli araçlarının küresel pazar adına bir çekim noktası olduğunu belirtti.

Bu anlamda 10 adet küresel bazda faaliyet gösteren firma ile gizlilik anlaşmasına imza attıklarını açıklayan TOGG Ceo’su Karakaş, söz konusu firmalar ile çeşitli ortak projeler üzerinde çalıştıklarını ifade etti. TOGG’un marka endeksinin ise yüzde 73 seviyelerine çıktığının altını çizen Gürcan Karakaş, küresel ilgi arttıkça marka değerinin de artmaya devam edeceğini belirtti.

Avrupa’ya Yerli Araç İhracatı 2 – gurcan karakas

İlk Sırada Almanya Olacak

Yerli ve milli araç özelinde ilk seri aracın 2022 yılı içerisinde banttan inmesi beklenirken, otomobilin iç pazarın haricinde ihracat içerisinde oldukça rol alması bekleniyor. Bu anlamda TOGG ihracatının yapılacağı bölgelerin başında Avrupa yer alırken, ülke bazında ise Almanya, Fransa ve İtalya sırası ile ilk üçte bulunuyor.

Yerli otomobilin TOGG markası ile yola devam edeceğini kaydeden Karakaş, yapılan araştırmalarda TOGG beğeni endeksinin yüzde 73 dolaylarında olduğunu gözlemlediklerini aktardı. Fonetik olarak da TOGG kelimesinin dünyanın her noktasında rahatça söylenebilecek bir sözcük olduğunu belirten Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG markasının ABD, Avrupa Birliği (AB), Rusya, Çin, Kanada, Japonya, Güney Kore ve Azerbaycan’da tescillendiğini aktardı.

Yerli ve milli araç projesinin duyurulduğu günden bu yana tüm Türkiye’den sayısız destek mesajı aldıklarını ifade eden Gürcan Karakaş, bu anlamda projenin öncüsü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm Türk halkına teşekkür ederek açıklamalarını tamamladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri