Ekonomi

AVM’lere TSE Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi verilmesi

"Bu iş birliği, pandemide ziyaretçi ve ciro kayıbı yaşam sürdüren AVM'lerin kayıbını telafi edebilmeleri adına, sektörümüz amacıyla büyük bir kazanım."

Abone Ol  
 

Venezia Mega Outlet Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü, Türk Standardları Enstitüsü’nün (TSE) AVM’lere vereceği Güvenli Hizmet Belgesi’nin, ziyaretçilerin AVM’lere gönül rahatlığıyla gidebilmeleri amacıyla mühim olduğunu belirterek, “Bu iş birliği, pandemide ziyaretçi ve ciro kayıbı yaşam sürdüren AVM’lerin kayıbını telafi edebilmeleri adına, sektörümüz amacıyla büyük bir kazanım.” ifadesini kullandı.

Venezia Mega Outlet’ten oluşturulan bildirimde görüşlerine yer verdiği Isıgöllü, TSE ile Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin (AYD), hizmet ve hijyen standartlarının geliştirilmesi ve denetimleri tamamlanan AVM’lerin TSE doğrulusunda Güvenli Hizmet Belgesi ile belgelendirilmesi hedefiyle imzaladığı protokolün, salgın sürecinde AVM’lerdeki ziyaretçi ve ciro kayıbının telafisi yönünden sektör adına büyük bir kazanım olduğunu aktardı.

Isıgöllü, “İmzalanan protokolle, TSE Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almış AVM’ler, hem hijyen yönünden rüştünü ispatlamış olacak hem de bu belgeyi alan AVM’lerin ziyaretçilerinin endişeleri giderilmiş olacak.” ifadesini kullandı.

 

– “Venezia olarak söz hususu belgeyi ilk alan AVM’lerden olacağız”

 

Venezia olarak pandemi sürecinde “Hijyenik Alışverişin Merkezi” sloganıyla üst civarda önlemler aldıklarını, açık ve cadde konseptleriyle bu dönemde daha çok tercih edildiklerini bildiren Isıgöllü, şunları kaydetti:

“İlgili bakanlıklar yayınladıkları genelgelerle, ulusal yönetimler de denetimlerle ve yapıcı yönlendirmeleriyle salgınla etkin bir biçimde mücadele edilmesini sağlıyorlar. Tedbirleri en baştan beri insan sağlığını odak noktasına koyarak ve en üst civarda alan AVM’lerin, dilenen kriterleri yerine getirmeleri halinde TSE ve AYD iş birliğiyle belgelendirilecek olması sektör yönünden çok mühim. Hizmet ve faaliyetlerin güvenilir, tertemiz ve salgından etkilenmeyen bir ortamda yürütüldüğü tescillenecek.

TSE’nin AVM’lere vereceği bu Güvenli Hizmet Belgesi, ziyaretçilerin AVM’lere gönül rahatlığıyla gidebilmeleri amacıyla mühim. Bu iş birliği, pandemide ziyaretçi ve ciro kayıbı yaşam sürdüren AVM’lerin kayıbını telafi edebilmeleri adına, sektörümüz amacıyla büyük bir kazanım. Venezia olarak söz hususu belgeyi ilk alan AVM’lerden olacağız. Bugüne kadar sağladığımız tertemiz ve güvenilir ortamımızı, belgeli duruma getireceğiz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri