Gündem

Aşk 101 İçin Şok İddia: Karakterler Değiştirildi

Abone Ol  
 

Aşk 101 dizisi Netflix üzerinde yayınlamadan önce ki verilen fragmanda sosyal medya genelinde eş cinsellik ile ilgili birçok karalama kampanyası yapılmıştı. Dizi üzerinde ki Osman karakterinin sosyal medyada LGBT özendirmesi yapıldığından dolayı şikayetlerde bulunan izleyiciler RTÜK tarafından incelemeye alınmıştı. Sonrasında işe dizinin ilk sezonunun yayınlanmasının ardından RTÜK yetkilisi tarafından şok bir iddia ortaya atıldı. İşte detaylar…

Aşk 101 dizisinde Osman karakteri Selahattin Paşalı bu sözlerle gündeme gelmekten oldukça rahatsız olurken dizi yönünde yapılan bu karalamalar da oldukça rahatsız edici bir hale gelmişti. Aşk 101 dizisi ve Netflix üzerinden yapılan paylaşımlarda dizide böyle bir olayın olmadığından haber edilmesi ileri ki noktada tüm soruları ve şüpheleri ortadan kaldırmıştı. Sonrasında ise RTÜK yetkilisi tarafından yapılan açıklama ise sosyal medyaya tekrar bomba gibi oturdu.. İşte detaylar..

Aşk 101 dizisinde yer alan Osman karakterinin eş cinsel yönelimi olması ve bunun diziden önce duyulması RTÜK tarafından soruşturulma başlatılmış ve sonrasında dizinin bazı yerleri kesildiği iddiası gelmişti. RTÜK yetkilisi ise yaptığı açıklamayla tüm soru işaretlerini kaldırdı. İşte o açıklama..

RTÜK yetkilisi: Netflix ile görüşmeler sonrasında Aşk 101 dizisinde yer alan Osman ile ilgili karakterler değiştirildi.

Bu açıklamanın sosyal medyada yer alması ile birlikte RTÜK tarafına ciddi eleştiriler gelirken birtakım kesimler ise bu noktada doğru bir kararın alındığı görüşünü paylaşıyor.

Umut Köse

21 yaşında Erciyes Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğrencisi. Magazin, spor, gündeme dair içerikler ile mkg.com.tr adresinde yazarım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri