DünyaEkonomiGenelGündem

Aselsan, Kazakistan’da solunum cihazı üretecek

Çamoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kazakistan Sağlık Bakanlığıyla 1.500 adet solunum cihazı sözleşmesi imzaladıklarını belirterek, "243 il ya da ilçede bulunan yaklaşık 300 sağlık kuruluşuna bu sistemleri teslim edeceğiz, eğitim vereceğiz ve cihazları kullanıma hazır hale getireceğiz." dedi.

Abone Ol  
 

Çamoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kazakistan Sağlık Bakanlığıyla 1.500 adet solunum cihazı sözleşmesi imzaladıklarını belirterek, “243 il ya da ilçede tespit edilen aşağı yukarı 300 sağlık kuruluşuna bu sistemleri teslim edeceğiz, eğitim vereceğiz ve cihazları kullanıma hazır duruma getireceğiz.” dedi.

Kazakistan’da bu tür bir yüksek teknolojik cihazın ilk defa üretildiğini dile getiren Çamoğlu, “Ülkede cihazların değişik mobil, mekanik çeşitleri üretilmiş, ancak yoğun bakım vantilatör, solunum cihazı ilk defa üretiliyor.” ifadesini kullandı.

Çamoğlu, söz hususu projenin Kazakistan ve Türkiye hükümetleri arasında mutabakat sağlanarak oluşturulduğuna işaret ederek, “Dolayısıyla Kazakistan halkına hizmet etmekten gurur duyuyoruz ve mutluyuz.” diye konuştu.

Cihazların teslimatını eylül ve ekim aylarında tamamlayacaklarını dile getiren Çamoğlu, şirketin sahip olunan altyapısıyla Kazakistan’ın gereksinimlerini her vakit karşılamaya hazır olduklarını dile getirdi.

Çamoğlu, Kazakistan için diğer tıbbi cihazların üretimine de talip olduklarını kaydederek, ülkenin gereksinimlerini karşıladıktan sonra cihazları diğer ülkelere de ihraç edebileceklerini sözlerine ekledi.

ASELSAN ile Kazakistan Engineering şirketi iş birliği ile 2011’de kurulan KAE, Kazakistan ordusunun savunma endüstri alanındaki gereksinimlerini karşılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri