EkonomiGenel

Arçelik televizyonlar tek tuşla TV+’a erişebiliyor

Arçelik ve Turkcell arasında yapılan iş birliği kapsamında Arçelik'in kasım ayı itibarıyla satışa yayılan UHD Smart televizyonlarının kumandasına, Türkiye'de mobil televizyon izlenme bölümünde yüzde 47 ile piyasa lideri olan TV+'a erişim için ayrı bir tuş eklendi.

Abone Ol  
 
71 / 100

Arçelik ve Turkcell arasında yapılan iş birliği kapsamında Arçelik’in kasım ayı itibarıyla satışa yayılan UHD Smart televizyonlarının kumandasına, Türkiye’de mobil televizyon izlenme bölümünde yüzde 47 ile piyasa lideri olan TV+’a erişim için ayrı bir tuş eklendi.

Arçelik açıklamasına göre, piyasaya yeni yayılan 43 ile 65 inç UHD Smart televizyonlardan satın alanlar, smart kumanda yanında TV+ Premium üyeliğini de 3 ay süresince tecrübeleyecek. Böylece 150’den çok canlı TV kanalı ve 5 binden çok film, dizi ve en heyecanlı spor müsabakalarını Arçelik televizyonların görüntü niteliği ve ses performansıyla birleşerek televizyon severlere izleme tecrübesi sunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “İhtiyaçlarımızın farklılaştığı, tüketim bağımlılıklarımızın değiştiği pandemi döneminde evlerimizde uzun zamanlar geçirdik. Bu dönemin en esas trendlerinden biri kültür-sanat-eğlence içeriklerinin de evden takip edilmesi oldu. Bütün gelişmeleri takip edebileceğimiz, ailecek zaman geçirmek için programlar, filmler, spor müsabakaları izleyebileceğimiz en geniş platform olarak da televizyonlar öne çıktı. Hal bu tür olunca TV+’ı televizyonlarımıza ekleyerek izlenebilecek katagorilerin artırılması adına Turkcell ile bir iş birliği yaptık. Çerkezköy işletmemizdeki Arçelik mühendislerinin çalışmalarıyla TV+’ı büyük ekran televizyonlarımıza taşımayı başardık. Ülkemizde ilhamını yenilikçilikten alan, yerli ve milli üretim ve hizmet sağlayan, iki büyük markanın bu iş birliğinden ötürü büyük heyecan ve memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

– “Büyük ekran stratejimizle daha geniş kitlelere ulaşacağız”

Turkcell’in Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ da bu iş birliğiyle ilk kez yerli bir televizyon platformunun yerli bir televizyon üreticisinin kumandasında yer aldığını aktararak, şunları kaydetti:

“TV+ hem sahip bulunduğu benzersiz teknik özellikleri hem de tanıttığı zengin içeriği ile Türkiye’nin en tanınmış TV platformlarından birisi durumunda. TV+’ta kullanıcılarımız günlük ortalama 70 dakika televizyon izliyor. Televizyon severler TV+’ın zengin konusuna her zaman her yerden basitçe ulaşmak istiyor. Büyük ekran stratejimiz tarafında TV+’ı Türkiye’nin önde gelen markalarından Arçelik’le daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde izleyicilerimizin değişen bağımlılık ve taleplerini göz önünde bulundurarak onlara en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Dilendiği zaman istenilen içeriği izleme olanağı yayınlayan dijital içerik platformlarına her geçtiğimiz gün yükselen ilgiden yola çıkarak geliştirilen iş birliğinin altyapı çalışmaları Turkcell mühendislerince gerçekleştirilirken, uyumluluk, test ve denetim süreçleri Arçelik’in Çerkezköy İşletmesi’ndeki Türk mühendislerin çalışmalarıyla tamamlandı.

İçerik olarak zengin bir tecrübe yaşatan ve basit kullanımıyla öne çıkan TV+’ın Smart TV platform entegrasyonu yapıldı. Genel test ve uyumlandırma çalışmaları yanısıra canlı yayınları 24 saat geri sarabilme, yayını buluta kaydetme ve altyazı desteği için Ar-Ge program dizayn ekibi, TV medya oynatıcısı ve internet tarayıcısında ciddi alt yapısal değişiklikler gerçekleştirdi. Tamamlanan çalışmalar neticesinde Arçelik, TV+’a tek tuşla erişim yayınlayan ilk marka oldu. Televizyonlardan satın alan müşteriler, TV+ hesaplarında canlı yayınları, spor müsabakalarını, tanınmış dizileri takip ederken, çocuklar için de keyifli çizgi film ve animasyonlara erişim sağlayabilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri