Teknoloji

Apple Watch Virüse Özel Bir Yenilik Getiriyor

Abone Ol  
 

Dünya üzerinde en çok tercih edilen akıllı cihazlardan olan Apple Watch, eklenecek yeni özelliği sayesinde insanların 20 saniye boyunca el yıkayıp yıkamadığının kontrolünü gerçekleştirecek.

Bilindiği gibi korona virüs pandemisi ile mücadele küresel ölçekte her sektörün ve her türlü iş kolunun birinci gündem maddesi haline gelmiş durumda. Bu mücadele kapsamında Apple markası da en çok rol üstlenen şirketlerden biri olarak göze çarpıyor. Bu kapsamda yeni gelecek olan WatchOS 7 işletim sistemi kapsamında Apple Watch marka ürünler üzerimizde iken el yıkama işlemi başladığında 20 saniyelik bir geri sayım da aynı anda başlatılmış olacak. Söz konusu uygulamaya Otomatik El Yıkama Algılama adı verildi.

Korona virüs salgınının yayılma hızını azaltmak adına 20 saniye boyunca sabun ve su ile ellerin iyice yıkanmasının önerildiği bugünlerde, Apple Watch tarafından getirilecek olan bu yeniliğin insanların işini bir hayli kolaylaştırması öngörülüyor. Eğer Apple Watch sahibi birey, 20 saniye dolmadan ellerini yıkamayı sonlandırırsa cihaz o kişiden el yıkamaya devam etmesi konusunda bir istekte bulunacak. 20 saniye hedefine ulaşıldığı takdirde de Apple Watch tarafından gelecek olan “Aferin” mesajı ile tebrik edilecek.

İstatistikler Takip Edilebilecek

Apple Watch cihazlarında yer alan Sağlık (Health) uygulaması ile birlikte insanların el yıkama istatistikleri de hem sıklık hem de süre bazında takip edilebilecek. Söz konusu istatistikler insanlar için ödüllendirici ya da utanç verici sonuçlara sahip olabilir.

Geliştirdiği ve yakında kullanıma sunacağı yeni özellik ile Apple Watch, yalnızca cihazı kullanan kişiyi değil, tüm toplumu mikroplardan ve tembelleşmiş el yıkama alışkanlıklarında kurtarmayı amaçlıyor. Her ne kadar Türk toplumu içerisinde el ve vücut temizliği halihazırda önemli bir yer teşkil etse Apple Watch cihazı sayesinde bazen gözden kaçırabildiğimiz söz konusu 20 saniyelik süreler daha da dikkate alınmış olacak. Apple Watch’ın yeni özelliğinin dünya çapında oldukça kullanılması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri