Teknoloji

Apple Asya’daki En Büyük Mağazasını Açtı

Açılışı gerçekleştirilen mağazaya Koronavirüs'e rağmen rekor sayıda müşteri akın etti!

Abone Ol  
 
63 / 100

Geçtiğimiz günlerde iPhone ve iPad’lerde meydana gelen çökme ile tekrardan gündeme gelen Apple, Asya kıtasındaki en büyük mağazasını Çin’in başkenti Pekin’de açtı.

Küresel ölçekte en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, Asya kıtası içerisindeki en büyük mağazasını Çin’in başkenti Pekin’de açtı. Koronavirüs salgınına rağmen büyük kalabalıkların katılım gösterdiği açılış programı tüm dünyanın gündemine oturdu. Teknoloji devi şirket diğer taraftan iPhone 12’nin üretim ve iOS 14’ün de beta süreçleri üzerine yoğunlaşmış görünüyor. Bu hareketliliğin yanında oldukça büyük bir mağazayı Çin’in başkenti Pekin’de açma başarısı gösteren şirket, teknoloji pazarına damga vurmaya devam etmek istiyor.

ABD menşeli teknoloji devi şirket Apple, New York’un ardından ikinci amiral gemisi olacak mağazasını oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan Çin’in başkenti Pekin’de açtı. Cuma günü itibariyle açılışı gerçekleştirilen mağazaya koronavirüs salgınına rağmen rekor sayıda müşteri akın etti. Mağaza önünde ve içerisinde uzun kuyruklar meydana geldi. Teknoloji devi şirket ise mağazaya giriş yapmak için maske takma zorunluluğu getirdi. Fakat Çin basını tarafından yayınlanan ve tüm dünyada gündeme oturan fotoğraf karelerinde ise birçok kişinin sosyal mesafe kuralını yok saydığı gözlendi.

Apple Asya’daki En Büyük Mağazasını Açtı 2 – apple china store

Önceki Mağazanın İki Kat Büyüğü

Çin’in başkenti Pekin’in Chaoyang adlı bölgesinde açılan Apple mağazasının, öncesinde aynı bölgede yer alan Apple Store mağazasından en az iki kat daha büyük olduğu açıklandı. Bu veriler ışığında söz konusu Apple mağazasının teknoloji devi şirketin Asya – Pasifik bölgesindeki en büyük mağazası olduğu belirtildi.

Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan Çin’de de pek çok kullanıcıya erişmek istenen Apple markası attığı bu adım ile rakiplerine nazaran önemli bir avantaj elde etmiş görünüyor. Koronavirüs pandemisi sürecinde tüm sektörlerde olduğu gibi teknoloji alanında da önemli ölçüde üretim ve tüketim kayıpları ortaya çıkarken, Apple markasının Pekin’de açtığı yeni mağazası ile bu kayıpları telafi etmeyi amaçladığı belirtiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri