Ekonomi

Anzer Balına Zam Yok

Anzer balına koronavirüs pandemisi sebebiyle herhangi bir zam işlemi uygulanmayacak!

Abone Ol  
 
63 / 100

Koronavirüs pandemi döneminde sıklıkla tercih edilen besinler arasında bulunan Anzer balına bu sene herhangi bir zam yapılmayacak.

Dünya genelinde ün yapmış olan Anzer balına bu sene koronavirüs pandemisi sebebiyle herhangi bir zam işlemi uygulanmayacak ve geçtiğimiz sene olduğu gibi kilo bazında 1000 TL düzeyinde satılacak.

Rize şehrimizin İkizdere ilçesi bölgesindeki Anzer Yaylası’nda 2300 – 3000 rakım düzeylerinde üretimi gerçekleştirilen ve insan sağlığına çok iyi geldiği için alıcılarının bir sene önceden sıraya girdiği Anzer balı, korona virüs pandemi döneminde en çok tercih edilen besinler arasında yer aldı. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için virüse karşı koruma seviyesini de arttıran Anzer balı, 1 kilogram, 500 gram ve 250 gramlık kavanozlarda satılıyor. Anzer balının kilogram fiyatı ise 1000 TL olarak belirtiliyor. Geçtiğimiz sene belirlenen fiyatı da 1000 TL olan Anzer balına, bu yıl korona virüs pandemisi nedeniyle herhangi bir zam işlemi uygulanmayacak.

Anzer Balına Zam Yok 2 – anzer bali

Alım Gücü ve Ekonomiyi Göz Ardı Edemeyiz

Konu ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan S.S. Anzer Ballıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Muzaffer Deniz, korona virüs salgınının halen dünya çapında devam ettiğini hatırlatarak bu süreçte herkesin ekonomik olarak zor günler geçirdiğini belirtti. Alım gücünün düştüğünü ve ekonomik verilerin de koronavirüs pandemisinden zarar gördüğünü belirten Deniz, bu sebeple bu yılki Anzer balı fiyatlarına kilogram bazında bir zam yapmayacaklarını açıkladı. Geçen sene olduğu gibi bu yıl da Anzer balının kilosunun 1000 TL düzeyinden satılacağını kaydeden Muzaffer Deniz,  herkesi bağışıklık sistemini güçlendiren Anzer balını tüketmeye devam etti.

Bu sene Anzer balı özelinde rekolte oranının da yüksek olacağının öngörüldüğünü belirten Muzaffer Deniz, arıcıların yeni sezon için yaylaya çıktığını ve şimdilik yeni sezonun verimli geçmesinin beklendiğini kaydetti. En büyük hedeflerinin tıpkı 2019’da olduğu gibi 2020’de de insanları hakiki ve gerçek Anzer balı ile buluşturmak olduğunu belirten Deniz, tüm üreticilere de hayırlı bir sezon diledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri