Genel

Antalya sonbaharda da turistleri ağırlamaya devam ediyor

Denizi, kumu, güneşi, lüks tesisleri kadar kum tepeleri, tarihi yapıları ve müzeleriyle de ön plana çıkan Antalya, Kovid-19'a karşın turistlerin vazgeçilmez adreslerinden biri oldu.

Abone Ol  
 
63 / 100

Denizi, kumu, güneşi, lüks tesisleri kadar kum tepeleri, tarihi yapıları ve müzeleriyle de ön plana çıkan Antalya, Kovid-19’a karşın turistlerin vazgeçilmez adreslerinden biri oldu.

Turistler, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda başlatılan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” kapsamında alınan önlem vasıtası ile sağlıklı ve güvenilir tatil yapmanın tadını yaşıyor.

Kış sezonuna girilmesine karşın Antalya’ya 1-15 Kasım’da 79 bin 996 turist geldi. Bunun 56 bin 470’ini Rusya, 4 bin 274’ünü Almanya ve 4 bin 104’ünü Ukrayna piyasası oluşturdu.

Dünyanın Kovid-19 ile mücadele ettiği bir dönemde yılbaşından 15 Kasım’a kadar kente gelen turist sayısı ise 3 milyon 356 bin 623’e ulaştı.

“Antalya dışında 3 milyon turist giden diğer bir kent yok”

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, AA muhabirine, dünyada Kovid-19’un ikinci dalgasının yaşandığını, bütün kısıtlamalara karşın kentin güzel bir sezon geçirdiğini söyledi.

Otellerde ve havaalanlarında alınan önlemlerin, tanıtım faaliyetlerinin bunda etkili olduğunu belirten Yavuz, “Dünyada bu yıl Antalya dışında 3 milyon turist giden diğer bir kent yok. Bu aslında kayda değer, çok mühim bir sayı. Antalya’da turizm sezonu çok geç başlamasına karşın bu sayılar yakalandı.” dedi.

Tesislerin açık olmasının, turizm çalışanlarının işine gitmesinin önemine işaret eden Yavuz, gelen turistlerin de ülkeden memnun ayrıldığını dile getirdi.

“2021 için rezervasyonlar başladı”

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca da salgın sürecinde kente turist getirmenin sayılardan çok daha mühim olduğunu ifade etti.

Turizmde başarı elde edildiğini altını çizen Atmaca, “Sektörün ayakta kalması ve verilen mücadele çok mühim. Bu yıl, 2021’in idmanı oldu. Hazırlıklarımız, kazandığımız tecrübelerimiz 2021 için çok kıymetli. Gelecek yıl için rezervasyonlar da yavaş yavaş başladı.” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri